Specialist Achizitii

Angajator: Help Net Farma
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Balotesti
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.04.2024
    Remote work: Hybrid

    Help Net este organizația care știe că succesul depinde în primul rând de oamenii pe care îi are și de calitatea serviciilor oferite pacienților.
    În echipa Help Net, valorile care ne ghidează sunt: ​​respect, inițiativă, încredere și responsabilitate. Dacă te identifici cu aceste valori și crezi în Bine, te asteptăm in echipa Help Net.

    Vino la Bine! Construiește-ți o carieră din a face bine!

    Cerinte

    • Studii superioare (economice sau marketing constituie un avantaj);
    • Minim 2 ani experienta intr-un rol similar in achizitii sau Category Management;
    • Cursuri de negociere, marketing si vanzari constituie avantaj
    • Cunoșterea specificului pieței farma constituie un avantaj;
    • Operare PC: Word, Excel, PowerPoint, programare de baze de date
    • Cunoștințe de limbă engleză, nivel mediu - avansat;
    • Gandire analitica, rezolvarea problemelor, luarea deciziilor, lucru in echipa.

    Responsabilitati

    • Implementeaza si urmareste conditiile comerciale standard care au fost negociate cu furnizorii;
    • Verifica si urmareste acordarea rabaturilor, discount-urilor, atingerea targetului conform contract;
    • Actualizeaza constant fisierul fiecarui furnizor din Portofoliu, si notele de credit;
    • Transmite lunar sau la cerere, forecast de plati la furnizori;
    • Mentine corespondenta cu furnizorii cu privire la obtinerea ofertelor de pret, conditii de livrare si plata, incadrare tarifara;
    • Tine evidenta bazei de date: fisiere cu rapoarte, fisiere cu furnizori;
    • Analizeaza periodic termenele de valabilitate ale produselor si impreuna cu KAM propune solutii pentru vanzarea lor;
    • Monitorizeaza permanent piata, inclusiv cotele de piata pentru a identifica pozitionarea produselor din portofoliul in raport cu total piata si propune solutii de crestere a cotei de piata;
    • Aloca notele de credit aferente campaniilor in sistem;
    • Obtine documentele necesare distributiei produselor farmaceutice.

    Alte informatii

    • Programe de dezvoltare profesionala;
    • Abonament la clinica medicala private;
    • Asigurare de viata de grup;
    • Card de fidelitate cu discounturi speciale în Farmaciile Help Net;
    • Biblioteca Bookster;
    • Tichete cadou – Paste si Craciun;
    • Zi libera platita pentru ziua de nastere;
    • Discount-uri în baza parteneriatelor încheiate cu furnizori de servicii/produse;
    • Work from home.

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Abonament Bookster
    • Discount produse companie /companii partenere
    • Zile libere suplimentare
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Loc de parcare
    • Tichete de masa

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (41)