Inginer Ofertare Instalatii

Vezi toate job-urile Life Style Design (LSD) General Contractor active.

Vezi toate job-urile Inginer Ofertare Instalatii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Arhitectura - Design - Proiectare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Constructii active pe Hipo.ro

Angajator: Life Style Design (LSD) General Contractor
Domeniu:
  • Arhitectura - Design - Proiectare
  • Constructii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.11.2023

    LSD Group is a fit-out & integrated construction company based in Romania and operating in the CEE Region.
    LSD Group offers fit-out services for Healthcare, Entertainment, Retail, Office, Warehousing related businesses.
    We, LSD GROUP, cover fit-out needs for all that people would need in their daily lives. Whether it's a gym in the morning, health-related fitouts, offices for work, retail shops for shopping, entertainment, groceries, or even large warehousing to store materials for all your needs.

    Type: Private
    Size: 70 employees
    Sector: Fit Out
    Head Office: Bucharest
    Subsidiaries: Belgrade, Sofia, Warsaw
    Founded: 2007
    Industry: Construction

    Cerinte

    - Studii tehnice finalizate (ex. Universitatea Tehnica de Constructii, Universitatea Politehnica, etc);
    - Experienta minim 2 ani in elaborarea ofertelor tehnico-financiare pentru lucrari de constructii civile (case, blocuri, sali sport etc.);
    - Persoana organizata si capabila sa tina evidenta mai multor proiecte in acelasi timp;
    - Cunostiinte MS-Office (in special Excel) si Autocad, cunoasterea programelor de devize ex. Windev, Doclib, constituie avantaj;
    - Foarte bune cunostinte tehnice in domeniu;
    - Buna cunoastere a preturilor, furnizorilor, concurentei;
    - Capacitate de analiza si sinteza a informatiei;
    - Bune abilitati de relationare, planificare si organizare;
    - Abilitate de a lucra atat independent cat si in echipa;
    - Capacitatea de a lucra concomitent la mai multe proiecte;
    - Persoana motivata si orientata catre rezultate;
    - Abilitati de adaptare si dezvoltare intr-un mediu competitiv.

    Responsabilitati

    - Realizeaza oferte tehnico-comerciale şi asigură suportul tehnic in executia proiectului, in ceea ce priveste echipamentele si materialele utilizate in lucrare (pentru proiecte din domeniul industrial/civil);
    - Verifica cerintele tehnice ale proiectului, analizează cererile de ofertă, caietele de sarcini si planurile in baza carora se va realiza oferta;
    - Vizioneaza amplasamentul lucrarii in vederea identificarii tuturor elementelor necesare ofertarii;
    - Intocmeste solicitari de clarificari sau raspunsuri la solicitarile de clarificari (dupa caz);
    - Verifica si centralizeaza informatiile premergatoare redactarii ofertei;
    - Identifica materialele si echipamentele care vor fi ofertate, caracteristici tehnice, cantitati;
    - Intocmeste/verifica listele de cantitati de lucrari – centralizator pe investitie / obiecte / specialitati;
    - Identifica solutiile de implementare (furnizori, subcontractori) cele mai bune pentru fiecare proiect in parte, astfel incat ofertele rezultate sa fie competitive;
    - Formuleaza cereri de oferta catre subantreprenorii de specialitate, privind executia unor lucrari speciale, si furnizorii de materiale, utilaje, etc, si analizeaza ofertele primite;
    - Estimeaza cheltuielile indirecte, inclusiv pentru echipamente si personal coordonator;
    - Prezinta oferta in fata Managementului (total cost estimat) in vederea aprobarii;
    - Intocmeste documentele de ofertare pentru participarea la licitatii: propunerea tehnica, propunerea financiara, documente de calificare;
    - Intocmeste dosarul de ofertare conform cererii de oferta (inclusiv fise tehnice, declaratii de conformitate si certificate de garantie, planul calitatii, etc.);
    - Confirma comenzile interne de echipamente şi materiale in baza anexelor contractuale;
    - Oferă asistenţă tehnică pe parcursul execuţiei proiectului şi realizează modificările necesare;
    - Dezvolta portofoliul de parteneri (furnizori, colaboratori, subcontractori).

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Teambuilding-uri / excursii
    • Petreceri/evenimente companie
    • Laptop

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (77)