Fundraiser @ HOSPICE , Bucuresti

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile GABTEO HR active.

Vezi toate job-urile Fundraiser @ HOSPICE , Bucuresti active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Fundatii - Voluntariat - ONG active pe Hipo.ro

Angajator: GABTEO HR
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Fundatii - Voluntariat - ONG
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 01.03.2023

    GABTEO HR – Companie de Consultanta, Executive Search, Head-Hunting si Recrutare de Personal.

    Cerinte

    • Absolvent al unei forme de invatamant superioare (preferabil: comunicare,
    jurnalism, marketing, stiinte umaniste sau alte domenii relevante);
    • Experienta anterioara pe o pozitie similara sau in domeniile Marketing, Vanzari,
    Relatii Publice, Call Center, prezinta un avantaj;
    • Limba engleza scris/vorbit nivel avansat;
    • Cunostinte bune operare PC: Pachetul Microsoft Office (Word, Excel, Power
    Point), navigare internet;
    • Carnet de conducere categoria B.

    Responsabilitati

    • Identifica potentiali sponsori si alti parteneri care pot sustine activitatea fundatiei;
    • Face abordari directe si prezentari pentru obtinerea de sponsorizari in bani,
    produse sau servicii, pentru obtinerea de donatii salariale sau recurente;
    • Dezvolta relatiile cu companiile si persoanele fizice care sustin fundatia, urmarind
    crearea unui parteneriat echitabil si pe termen lung;
    • Coordoneaza proiecte (campanii sau evenimente) sau face parte din echipa de
    suport a proiectelor cuprinse in planul de fundraising;
    • Planifica, deruleaza, raporteaza și evalueaza programele de fundraising pe care le
    coordoneaza;
    • Identifica oportunitati si cauta idei pentru dezvoltarea de noi programe de
    fundraising;
    • Colaboreaza cu echipa de comunicare pentru dezvoltarea materialelor de
    comunicare necesare implementarii proiectelor;
    • Colaboreaza cu coordonatorul de voluntari si cu echipa de voluntari in organizarea
    de evenimente si implementarea de campanii;
    • Contribuie la elaborarea planului anual de fundraising (bugetul de venituri din
    programele de fundraising si cheltuieli pentru fundraising, atragerea unui numar
    planificat de donatori si sponsori noi);
    • Contribuie la programul permanent de cultivare si dezvoltare a unei baze de
    donatori ai fundatiei;
    • Opereaza zilnic in baza de date si inregistreaza corect si complet contactele
    efectuate si tine legatura cu contactele pe care le-a initiat, trimite scrisori de
    multumire, materiale informative si la nevoie documente si rapoarte catre donatori
    si sponsori;
    • Promoveaza HOSPICE Casa Sperantei la nivel local si national, avand la baza
    viziunea, misiunea si valorile organizatiei;
    • Reprezinta Fundatia la diferite evenimente din comunitate.

    Alte informatii

    Aptitudini:
    • Excelente abilitati de prezentare, comunicare orala si scrisa, sociale, de
    relationare, de reprezentare;
    • Isi insuseste misiunea, viziunea si valorile organizatiei;
    • Confortabil in rolul de a solicita fonduri si servicii probono pentru organizatie;
    • Prezenta placuta, degajata, credibila;
    • Persoana organizata, atenta la detalii, capabila sa-si gestioneze timpul eficient si
    sa lucreze sub presiune, creativa, temerara;
    • Capacitate de a lucra foarte bine in echipa, bune abilitati de relationare cu diferite
    niveluri ale organizatiei;
    • Foarte bune abilitati de organizare;
    • Capacitate de analiza si planificare;
    • Flexibilitate a programului de lucru.

    Beneficii:
    • 24 zile de concediu de odihna, anual;
    • 1 zi libera aferenta zilei de nastere;
    • 1 zi libera de Ziua Mondiala a Sanatatii;
    • Tichete de masa in valoare de 30 lei/zi;
    • Abonament Bookster;
    • Activitate într-un mediu plăcut și profesionist.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (20)