Customer Support Representative with German, LOCATIE: Remote

Angajator: SalesConsulting
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Tip job: full-time , Job Remote
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 05.02.2023

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.

    Sales Consulting activates on the HR market since 1998, having a national coverage in several areas of expertise: recruiting and selection assessment center HR market mapping/due diligence projects, personnel leasing, payroll.

    Sales Consulting has 2 fully operational branches: Cluj-Napoca (also the head-office) and Bucharest.
    We are developing various projects (Recruitment, Training and Consultancy) in some of the most varied type of industries:
    - AUTOMOTIVE/PRODUCTION/ENGINEERING (Specialists and Middle & Top Management positions)
    - OUTSOURCING (BPO/SSC/CC)
    - IT & C (C++, C#, .NET, Java, Linux etc)
    - FMCG (sales & purchasing positions; all levels)
    - PHARMA (all levels)

    Cerinte

    - Are un nivel avansat de cunoaștere a limbii germane (B2-C1);
    - Are un nivel bun de limba engleză vorbită și scrisă (B2-C1);
    - Are o asertivitate puternică și capacitatea de a demonstra atenție și empatie față de client;
    - Are abilități bune de comunicare si atenție la detalii.

    Responsabilitati

    - Răspunde și rezolva o mare varietate de întrebări ale consumatorilor prin telefon, e-mail și chat;
    - Ofera asistență eficientă în limba germana pentru serviciul clienți;
    - Înțelege nevoile clienților pentru a putea oferi cea mai bună soluție pentru fiecare dintre ei;
    - Menține acuratețea și securitatea informațiilor despre clienți din baza de date;
    - Ofera în mod proactiv sprijin și asistență colegilor și lucreaza în echipă.

    Alte informatii

    Doar candidatii eligibili vor fi contactati.

      RO: Acest anunt accepta munca remote;
    EN: This job accepts remote working;