Digital Marketing Specialist @ UNIVERSUM Events

Angajator: Universum Events
Domeniu:
  • Marketing
  • Media - Jurnalism
  • Publicitate - Agentii publicitate
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 29.03.2024
    Remote work: Hybrid

    Cine suntem? ⤵️

    Suntem echipa Concept Tech Events, una dintre diviziile UNIVERSUM, care organizează cele mai ample evenimente de business din Europa Centrală și de Est:

    • Bucharest Tech Week » evenimentul care plasează Bucureștiul pe harta tehnologiei internaționale, reunește anual mai bine de 25.000 de pasionați de tehnologie.
    • GoTech World » cea mai amplă expo-conferință B2B din Europa Centrală și Est care, anual, timp de două zile, devine cel mai important HUB tehnologic din regiune.
    Ce așteptări avem de la viitorul coleg? ⤵️

    La baza oricărui eveniment pe care îl organizăm, vei regăsi dedicarea, energia și deschiderea către inovație. De aceea, ne dorim să colaborăm cu o persoană open-minded, cu multă energie, curioasă, organizată și dornică să se dezvolte și să interacționeze cu oamenii.

    📑 Despre job:  Suntem în căutarea unui nou coleg pentru jobul de Digital Marketing Specialist cu principala responsabilitate în implementarea strategiilor de comunicare în mediul online pentru evenimentele GoTech World & Bucharest Tech Week. Job-ul este full-time, tip hibrid, iar în apropierea evenimentelor, pentru o mai bună coordonare a echipelor, se lucrează doar de la birou.

    Care vor fi responsabilitățile tale?
    • Identifici trenduri și idei de conținut pentru strategia noastră de comunicare online;
    • Contribui la crearea strategiei de email marketing și la implementarea acesteia;
    • Contribui la redactarea de texte persuasive și vizualuri reprezentative pentru diverse audiente si canale;
    • Contribui la implementarea strategiei de social media și te implici în strategia de creștere a comunităților online, formate din oameni de business și pasionați de tech;
    • Planifici și implementezi structura și conținutul website-urilor celor doua evenimente: gotech.world și techweek.ro
    • Ca “gardian” al website-urilor noastre, vei asigura un update constant, menținându-le actualizate și interactive;
    • Colaborezi cu agențiile și partenerii furnizori în diverse campanii de influencer marketing, DOOH, PR și proiecte speciale.
    Cum știi că te potrivești în echipa noastră? ⤵️
    • Ai experiență de lucru în Digital Marketing;
    • Ai experienta de lucru cu platforme de creare website-uri (Wix, Webflow, etc);
    • Stăpânești bine tool-uri precum Photoshop și Illustrator;
    • Ai cunoștințe în limbaje precum HTML sau CSS;
    • Ești un bun comunicator atât în limba româna, cât și în engleză;
    • Te consideri o fire creativă, cu o gândire “out of the box”.
    • Îți place să fii la curent cu ultimele noutăți în materie de marketing, inovații și AI;
    • Ești dinamic, proactiv și auto-motivat;
    • Te consideri o persoană organizată, îți gestionezi timpul foarte bine și știi cum să-ți prioritizezi task-urile;
    • Ești pasionat de online, de găsirea de soluții și oportunități de creștere;
    • Îti place sa lucrezi în echipa și relationezi bine cu cei jur.
     Este un plus dacă:
    • Știi să lucrezi în InDesign și Premiere sau ești dornic să le înveți;
    • Ai mai contribuit anterior la implementarea unor campanii de email marketing;
    • Ești familiarizat cu tool-uri de analiză (precum Google Analytics) și cu campanii PPC.
    Așteptări și mod de lucru: 📝

    • Inovație și Creativitate – Aduc mereu idei noi și soluții creative în strategiile de digital marketing.
    • Adaptabilitate, Responsabilitate și Învățare Continuă – Sunt mereu la curent cu ultimele tendințe în digital marketing și caut constant modalități de optimizare.
    • Colaborare și Comunicare Eficientă – Colaborez activ cu echipa, comunic eficient cu colegii și partenerii.
    • Analiză și Optimizare Constantă – Mă ocup de analiza performanței și de identificarea de oportunități de optimizare.
    • Autonomie și Inițiativă – Acționez independent, căutând mereu modalități de a contribui la atingerea obiectivelor.
    • Receptivitate și Feedback Constructiv – Sunt deschis la feedback, văd în el o oportunitate de creștere.
    • Experiență Tehnică și Adaptabilitate la Instrumente Noi – Demonstrez competențe tehnice și mă adaptez ușor la tehnologii noi în digital marketing.

    🎁 Ce oferim noi:
    • Un cadru prietenos și orientat spre rezultate;
    • Posibilități de dezvoltare profesională și traininguri de specialitate;
    • Ne place să ne felicităm colegii ori de câte ori avem ocazia și să celebrăm reușitele;
    • Suntem atenți la nevoile colegilor, astfel încât vrem să ne asigurăm că te vei simți ascultat în echipa noastră.
    Dacă pare că despre tine este vorba în această descriere, te așteptăm să ne cunoaștem.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (136)