JUNIOR CONTABIL

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Klintensiv active.

Vezi toate job-urile JUNIOR CONTABIL active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Klintensiv
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Ilfov
  • Actualizat la: 16.04.2023

    S.C. Klintensiv S.R.L. este o companie producătoare de agenți destinați curățării și igienizării de spații și suprafețe din domeniul medical și nu numai. Portofoliul companiei cuprinde produse biocide, produse destinate igienei corporale, produse de curățenie pentru zona HoReCa, produse cosmetice.

    Cerinte

    Candidatul ideal:
    • Organizat și atent la detalii;
    • Absolvent al unei facultati cu profil economic;
    • Cunostinte de baza in contabilitate pentru adaptarea usoara pe acest post;
    • Experienta de minim 6 luni pe o pozitie similara reprezinta un avantaj;
    • Abilitatea de a lucra cu informații confidențiale;
    • Cunostinte de utilizare a pachetului Microsoft Office;

    Responsabilitati

    Descrierea jobului :
    • înregistrarea corectă și la zi a registrului de casă și a extraselor bancare;
    • înregistrarea zilnică a facturilor pentru clienți și a celor primite de la furnizori;
    • actualizarea și verificarea soldurilor prin internet banking;
    • efectuarea plăților către furnizori;
    • emiterea fișelor de confirmare sold;
    • transmiterea diverselor documente contabile pe cale electronică;
    • compararea soldurilor partenere cu soldurile companiei;
    • verificarea jurnalului de cumpărări/vanzari;
    • întocmirea și verificarea documentelor bancare: OP-uri, B.O., etc.;
    • reprezentarea companiei în raport cu Trezoreria, Banca;
    • întocmirea de situații legate de stocuri la cererea conducerii societății;
    • urmărirea datoriilor către furnizori;
    • urmărirea creanțelor și propunerea de măsuri pentru încasarea sau recuperarea lor;
    • întocmirea de rapoarte la solicitarea conducerii societății;
    • întocmire de documente contabile în programe dedicate (word, excel, etc).
    • îndeplinirea altor sarcini stabilite pe cale ierarhică.

    Alte informatii

    Noi iti oferim:
    • Salariu motivant;
    • Sansa de afirmare profesionala intr-un mediu de lucru dinamic.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Otopeni,

    Aplica fara CV
    Ploiesti, Ilfov,

    Vezi job-uri similare (12)