CONCEPTOR, Locatia: Bucuresti

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile SalesConsulting active.

Vezi toate job-urile CONCEPTOR, Locatia: Bucuresti active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: SalesConsulting
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 12.04.2023

    Sales Consulting activates on the HR market since 1998, having a national coverage in several areas of expertise: recruiting and selection assessment center HR market mapping/due diligence projects, personnel leasing, payroll.

    Sales Consulting has 2 fully operational branches: Cluj-Napoca (also the head-office) and Bucharest.
    We are developing various projects (Recruitment, Training and Consultancy) in some of the most varied type of industries:
    - AUTOMOTIVE/PRODUCTION/ENGINEERING (Specialists and Middle & Top Management positions)
    - OUTSOURCING (BPO/SSC/CC)
    - IT & C (C++, C#, .NET, Java, Linux etc)
    - FMCG (sales & purchasing positions; all levels)
    - PHARMA (all levels)

    Cerinte

    — 3 ani experienta intr-o pozitie similara;
    — Cunostinte Catia/ NewPDM – profil experimentat;
    — Experienta anterioara in domeniul arhitecturii vehicul/ geometrie / plan de referinta
    — Cunoasterea principiilor arhitectura (RCC/FI/Sectiuni Tip);
    — Componente de Geometrie VehiculCunostinte Catia/ NewPDM – profil experimentat;
    — Experienta anterioara in domeniul arhitecturii vehicul/ geometrie / plan de referinta;
    — Componente de Geometrie Vehicul.

    Responsabilitati

    — Realizarea analizelor funcţionale de implantare;
    — Plecând de la analiza Caietelor de Sarcini furnizate dede GFE-uri, de către standardele de concepţie si Regulile Concepţie si Control ( RCC), sa propună o implantare funcţională care se va concretiza printr-un volum alocat de implantare numerica si o definiţie a interfeţelor (izostatism ,fixare).;
    — Integrarea constrângerilor tehnice ale GFE-urile pentru a le optimiza răspunsurile de fezabilitate cu privire la implantarea propusa;
    — Validarea numerica a propunerilor GFE;
    — Participarea la construcţia , pentru fiecare funcţiune, unui planing de convergenta a arhitecturii in coerenta cu planingul
    — proiectului si planurile de validare;
    — Punerea la zi a livrabilelor.

    Alte informatii

    Doar candidatii eligibili vor fi contactati.

    Aplica fara CV
    Remote

    BUCURESTI, Job national

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (56)