OPERATOR CHIMIST

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile SMART RECRUITING active.

Vezi toate job-urile OPERATOR CHIMIST active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Chimie - Petrochimie active pe Hipo.ro

Angajator: SMART RECRUITING
Domeniu:
  • Chimie - Petrochimie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 13.03.2023

    SMART RECRUTING se ocupa de recrutarea si plasarea fortei de munca. Iși desfășoară activitatea la nivel național, recrutând candidați din toate localitățile din România si avand posturi diponibile in foarte multe domenii de activitate.
    Gestionează procesul de recrutare cu profesionalism, tact, grijă și deschidere astfel încât succesul recrutării să fie rapid și pe termen lung.

    Cerinte

    Minim studii medii in domeniul chimiei
    • Cunostiinte de chimie in domeniul industrial
    • Experienta in procesele de vopsire
    • Cunostinte de baza chimie industriala
    • Persoana bine organizata, orientata catre calitate, respectarea termenelor stabilite, cu bune capacitati
    de comunicare si spirit de initiativa.

    Responsabilitati

    Prelevari de probe pentru determinari si analize fizice si chimice din toate zonele unde se impune
    • Prelevari de probe pentru determinari ale agentilor cu impact asupra mediului
    • Efectuarea analizelor si determinarilor chimice si fizice care se impun in cadrul atelierelor liniilor de
    productie vopsitorie cromare sudura componente
    • Pregatirea si corectia solutiilor de clatire activare si pasivare
    • Efectuarea tuturor determinarilor fizice si chimice ale vopselelor si ale intaritorilor folosite la robotul de
    vopsire
    • Intocmirea si inregistrarea rapoartelor de analize si determinari
    • Inventarierea si inregistrarea consumului la substante chimice
    • Intretinerea aparaturii din laborator conform instructiunilor de folosire si intretinere.

    Alte informatii

    Salariul 2400 - 2500 lei net, in functie de experienta
    • Bonusri de masa
    • Transport asigurat

    BUCURESTI, Cluj Napoca,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,