Inginer Proiectant (TEKLA)

Angajator: Job Consult
Domeniu:
  • Constructii
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 20.04.2024

    Job Consult este o agenție de recrutare la nivel național, cu bazele în Cluj-Napoca. Ofertele de joburi sunt diverse, de la muncitori necalificați pana la poziții în învățământ, ingineri, PM sau directori.

    Cerinte

    Candidatul ideal:

    • Absolvent al facultății de Construcții

    • Cunoașterea limbii engleze la nivel conversațional poate constitui un avantaj

    • Cunoștințe privind desenul tehnic

    • Cunoștințe de bază privind calculul static și rezistența materialelor, implicit calculul FEM

    • Cunoașterea normativelor Europene de proiectare, în special Eurocod 3

    • Cunoașterea unui program de modelare 3D BIM, preferabil TEKLA poate constitui un avantaj

    • Experiența anterioară privind proiectarea structurilor metalice poate constitui un avantaj

    • Atitudinea pozitivă, spiritul de echipă și gândirea deschisă sunt puncte forte pentru angajare

    • Experiența anterioara într-o companie implicată în proiecte în afara României poate constitui un avantaj

    Responsabilitati

    Responsabilități / Realizări

    • Implicare în calculul static;

    • Calculul structural al îmbinărilor în program de analiză FEM;

    • Modelarea structurilor metalice în programul Tekla Structures;

    • Verificarea modelului în relație cu calculul static;

    • Urmărirea arhitecturii și verificarea corelării cu modelul structural prim BIM;

    • Verificare și coordonarea BIM a modelului structural în relație cu ARK RIBc RIE RIV;

    • Propunerea soluțiilor tehnice și al îmbinărilor structurale în funcție de modelul static;

    • Generarea și cotarea desenelor de fabricație în programul Tekla Structures;

    • Desene de montaj;

    • Asistență pe durata producției structurii. Discuțiile se vor purta cu fabrici din Romania sau străinatate;

    • Asistență pe durata montajului structurii pentru eventualele întrebări tehnice;

    Alte informatii

    Alte informații:

    • Echipă tânără și un mediu de lucru profesionist

    • Implicare în proiecte reprezentative

    • Contact cu ingineri și arhitecți din alte țări

    • Un mod de lucru diferit

    • Posibilitate de evoluție în cadrul firmei de proiectare

    • Salariu motivant. Renegociere în funcție de performanță și implicare în proiecte

    Cluj Napoca,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Cluj Napoca, Constanta,

    Vezi job-uri similare (9)