Tinichigiu structurist aviație

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Premium AEROTEC active.

Vezi toate job-urile Tinichigiu structurist aviație active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Premium AEROTEC
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 10.01.2024

    As an Airbus subsidiary, Premium AEROTEC is one of the world's leading suppliers of commercial and military aircraft structures and a key partner in the major European and international aerospace programmes. Its core competencies include the development and production of large and complex shaped aircraft components from aluminium, titanium and CFRP. Premium AEROTEC’s headquarters is based in Augsburg, Germany.

    Cerinte

    - Minim studii de școală profesională;
    - Experiență de minim 1 an în lăcătușărie;
    - Încrezător, lucru în echipă, flexibil;

    Responsabilitati

    - Citirea desenului și sarcinilor și deducerea pașilor de muncă necesari;
    - Calibrarea mașinii;
    - Introducerea programului NC și compararea programului cu piesa de prelucrat;
    - Verificarea conturului format;
    - Ajustarea conturului;
    - Prelucrarea pieselor după forma necesară cerută în documentația de lucru;
    - Verificarea completării sarcinilor, dacă este cazul recunoașterea devierilor și discutarea măsurilor de corectare împreună cu superiorul;
    - Alinierea pieselor după șabloanele de contur;
    - Repararea pieselor defecte și a celor care nu sunt conform desenului;
    - Urmărirea performanței indicațiilor date de către superior;

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Bonus anual
    • Prime de vacanta
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Abonament la sala sport
    • Pensie privata
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Decontarea transportului
    • Catering / decontarea mesei de pranz
    • Plata / compensare ore suplimentare
    • Zile libere suplimentare
    • Teambuilding-uri / excursii
    • Petreceri/evenimente companie
    • Tichete de masa

    Aplica fara CV
    Brasov,