Warehouse Leader

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile leoHR active.

Vezi toate job-urile Warehouse Leader active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: leoHR
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Curtea de Arges
  • Actualizat la: 09.02.2023

    leoHR furnizeaza servicii de selectie si recrutare specializata, livreaza servicii si strategii in zona de retentie prin serviciul star – Stay Interview: stayIN, servicii de consultanta in managementul resurselor umane, precum si servicii de formare profesionala / training.

    Cerinte

    • Studii superioare tehnice, economice;
    • Experienta in coordonare echipe;
    • Experienta de minim 3 ani pe o pozitie similara;
    • Cunostinte avansate de gestiune stocuri, depozite, fluxuri fizice;
    • Limba engleza nivel avansat;
    • Cunostiinte Microsoft Office si ERP's: SAP, EWM (constituie avantaj);
    • Bune abilitati de comunicare si gestionare a conflictelor;
    • Luarea si adoptarea deciziilor;
    • Concentrare pe performanță și rezultate;
    • Colaborare și spirit de echipa.

    Responsabilitati

    • Asigura realizarea activitatilor in timp util, in siguranta si la standardele conform procedurilor, in cadrul depozitelor de materie prima si produse finite;
    • Asigura respectarea regulilor de securitate, de stocare si manipulare in depozite;
    • Sustine definirea standardelor, procedurilor, layout-ului si fluxurilor interne si se asigura de implementarea intocmai a acestora;
    • Efectueaza regulat audituri: acuratete stoc, 5S, dar si inventare ale stocului de marfa;
    • Monitorizeaza constant KPI's si propune actiuni pentru corectarea deviatiilor;
    • Analizeaza capacitatile de stocare si gradul de incarcare al acestora, propunand totodata masuri de optimizare;
    • Analizeaza reclamatiile de la clientii interni si propune masuri de imbunatire a proceselor;
    • Propune bugetul de personal si investitii pentru depozite, si se asigura de incadrarea in buget;
    • Este responsabil de colaborarea cu depozitele externe si respectarea standardelor companiei in relatie cu acesti prestatori;
    • Urmareste atat in sistemul SAP -EWM, cat si pe teren ca activitatea se desfasoara in parametrii corecti si intervine prin reorganizarea dinamica a echipei, cand este necesar;
    • Raporteaza lunar rezultatele activitatii de gestiune a stocului.

    Alte informatii

    Se asigura transportul din Pitesti
    Se asigura un pachet de beneficii (tichete de masa, asigurare medicala privata, masa calda la cantina, prime de sărbători)

    4200 - 4400 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Aiud, Alba Iulia,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (633)