Relationship Manager Individuals

Angajator: UniCredit Bank
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Baia Mare
  • Actualizat la: 28.03.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    In Romania, UniCredit Bank este una dintre principalele institutii financiare, oferind servicii si produse de inalta calitate pentru toate categoriile de clienti. UniCredit Bank isi propune sa mentina permanent clientul in centrul activitatilor sale, sa fie un partener cu care se lucreaza usor si sa fie o parte foarte activa a comunitatilor in care isi desfasoara activitatea.

    Cerinte

    Studii superioare in curs sau finalizate/ Certificare in distributia de produse de asigurare conform cerintelor legale in vigoare
    Cel putin 1 an experienta in vanzari in sectorul bancar, Retail
    Cunostinte despre regulamentul bancar, comercial si drept
    Cunostinte si capacitatea de aplicare corespunzatoare a reglementarilor legale in vigoare referitoare la cunoasterea clientelei, prevenirea si combaterea riscurilor de spalare a banilor si finantare a terorismului
    Cunostinte de limba engleza (scris si vorbit)
    Îți place să îi convingi pe ceilalți
    Îți place să interacționezi cu oamenii
    Răspunzi prompt nevoilor clienților

    Responsabilitati

    Administrezi portofoliul de clienţi persoane fizice ai sucursalei, oferind produse și servicii care contează pentru ei
    Gestionezi relaţia cu clientii persoane fizice, identifici nevoile lor financiare specifice și le oferi soluţii bazate pe produsele și serviciile Bancii (produse de creditare, de cont, de plăţi etc.)
    Contribui la atingerea obiectivelor definite de Divizia de Retail a Băncii
    Asiguri buna desfășurare a activităţii de bancassurance
    Prezinti oferte speciale persoanelor fizice, angajaţi ai unor companii IMM/Corporate
    Implementezi activităţi și campanii de marketing pentru clienţii persoane fizice

    Alte informatii

    Beneficii:

    Tichete de masă în valoare de 35 lei
    Al 13-lea salariu
    Abonament medical
    Prețuri speciale la activități sportive prin  World Class  și 7Card
    Programe de învățare pe tot parcursul experienței cu noi
    Reduceri speciale la peste 100 de parteneri
    Bonus de Sărbătorile Pascale și de Crăciun - 300 lei
    Zi liberă pentru ziua ta de naștere
    3 zile libere pentru propria căsătorie sau a copiilor
    5 zile libere la nașterea copilului
    Zi liberă pentru situații neprevăzute

    UniCredit Bank este parte a Grupului UniCredit. În România, UniCredit Bank este una dintre principalele instituții financiare, oferind servicii și produse de înaltă calitate pentru toate categoriile de clienți. În luna aprilie 2022, banca avea o rețea națională de 142 de sucursale și peste 3.300 de angajați.

    UniCredit Bank România este angajator recunoscut internațional pentru excelență în managementul oamenilor și pentru orientarea sa către performanță, în toate ariile de activitate. Pe plan extern, dorim să fim considerați o companie în care oamenii pot avea încredere. Intern, dorim ca angajații noștri să se poată identifica cu valorile companiei, și, împreună, să contribuim la crearea unui mediu de lucru remarcabil.

    Învățarea este o experiență ce se desfășoară pe parcursul întregii noastre vieți, fiind esențială pentru dezvoltarea personală și profesională. La UniCredit Bank oferim angajaților oportunități și instrumente de învățare diverse în vederea dezvoltării carierei, ținând cont de nevoile fiecăruia. Astfel, ne angajăm în activități și proiecte pentru a încuraja conduitele ce respectă modelul nostru de valori și pentru a crea o atmosfera de transparență, având ca scop dezvoltarea profesională a colegilor și evaluarea corectă a performanțelor lor.

    Te așteptăm în echipa noastră!