Pilot Incident Sisteme și Multimedia

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ALTEN Romania active.

Vezi toate job-urile Pilot Incident Sisteme și Multimedia active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: ALTEN Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Mioveni
  • Actualizat la: 06.01.2023

    ALTEN Romania, part of the international ALTEN Group - with a unique position as Leader in IT & Engineering Consulting, provides support for its clients’ development strategies in the fields of innovation, R&D and IT systems since 1996. The company comprises 2 divisions specialized on its core capabilities: ENGINEERING and IT. These two divisions are: ALTEN TECHNO and ALTEN IT.

    Cerinte

    Studii superioare profil tehnic (ex: Facultatea de Electrica/Electronica)
    Bune cunoștințe în zona de sisteme de conectivitate, sisteme multimedia
    Bun cunoscator Excel (pivoti, chart, functii, incrucicari tabel)
    Noțiuni de baza de diagnostic și în zona de reparații automobile
    Engleză- B2 (mediu spre avansat)
    Persoană cu spirit analitic, atentă la detalii, cu o capacitate de organizare a sarcinilor propria

    Ideal să dețină, dar nu obligatoriu:
    Să cunoască Sistemul CCS1 (Combo Charging Systems)/Multimedia
    Cunoscator softuri/sisteme: ODI/QFAST/CUBES/IRIS

    Responsabilitati

    Să prioritizeze lista de incidente
    Să realizeze statistica de prioritate, să înțeleaga problema întâmpinată, să verifice dacă subiectul este cunoscut sau nu, dacă există deja alerte create sau nu
    Să determite criticitatea problemei și să decidă dacă deschide sesizarea in utilul LUP – documentare strategie, câmpuri de soluție aftersales – trebuie să descrie documentările, să pregătească dosarul de punere în lucru
    Solicita diverse situatii de sinteza incidentologica, istoric LUP, subiecte de diferite incidente
    Să furnizeze o sinteză pe subiectele pe care le-a analizat, de ce sunt abandonate sau nu, starea sș evolutia acestora
    Să prezinte fie în platou CCS1 fie platou Multimedia rapoarte la nivel de incidentologie și documentatța preluată de la analiști (alături de product owner sau de șeful de serviciu)/

    Forma de lucru este fizică în primele 3 luni, după care va fi hibrid.

    Hybrid

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Mioveni,

    Vezi job-uri similare (6)