LIDER INGINERIE SISTEME, Location: Bucuresti

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile SalesConsulting active.

Vezi toate job-urile LIDER INGINERIE SISTEME, Location: Bucuresti active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: SalesConsulting
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 05.07.2023

    Sales Consulting activates on the HR market since 1998, having a national coverage in several areas of expertise: recruiting and selection assessment center HR market mapping/due diligence projects, personnel leasing, payroll.

    Sales Consulting has 2 fully operational branches: Cluj-Napoca (also the head-office) and Bucharest.
    We are developing various projects (Recruitment, Training and Consultancy) in some of the most varied type of industries:
    - AUTOMOTIVE/PRODUCTION/ENGINEERING (Specialists and Middle & Top Management positions)
    - OUTSOURCING (BPO/SSC/CC)
    - IT & C (C++, C#, .NET, Java, Linux etc)
    - FMCG (sales & purchasing positions; all levels)
    - PHARMA (all levels)

    Cerinte

    — Studii superioare tehnice, cunostinte aprofundate de mecanica si functionare motor;
    — Minim 3 ani experienta in domeniul tehnic;
    — Abilitati de lucru cu programe de conceptie - Catia V6;
    — Persoana dinamica cu bune abilitati de comunicare si dorinta de a invata;
    — Capacitate de analiza si sinteza a solutiilor tehnice, cat si abilitati de decizie;
    — Abilitatea de a lucra in transversal;
    — Limbi straine: Engleza - nivel avansat (Cunoasterea limbii Franceze la nivel mediu reprezinta un plus).

    Responsabilitati

    — Contribuie la performanta produsului si la satisfactia clientilor prin traducerea cerintelor de sistem (servicii, reglementari, securitate produs, cerinte functionale, de performanta, de intretinere etc.) in functii tehnice si specificatii functionale pentru perimetrul Sistem de lubrificare motor (pompa de ulei si circuitul aferent sistemului de lubrifiere motor);
    — Asigura convergenta tehnica Produs/Proces, dezvoltarea si validarea pieselor din perimetrul sistemului de lubrifiere motor respectand regulile de conceptie si caietele de sarcini specifice atat in faza de proiect, cat si in viata serie;
    — Sustine echipele de dezvoltare si viata serie;
    — Analizeaza si propune solutii tehnice;
    — Valideaza eventualele solutii tehnice propuse de echipa de lucru cat si cele propuse de furnizori;
    — Asigura returul de experienta catre echipa de experti si propune modificari ale standardelor de munca si ale procesului de dezvoltare;
    — Propune si dezvolta solutii tehnologice inovatoare in colaborare cu responsabilii strategie amont;
    — Gestioneaza si urmareste subiectele transversale ale echipei pentru intregul domeniu de piese din perimertrul sistemului de lubrifiere motor in ceea ce priveste analiza concurentei si rezumatul activitatilor pre-proiect sau in faza de proiectare.

    Alte informatii

    Vor fi contactati doar candidatii eligibili.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Remote

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (107)