INSPECTOR DAUNE EXTERNE

Vezi toate job-urile VIENNA INSURANCE GROUP MANAGEMENT SERVICE active.

Vezi toate job-urile INSPECTOR DAUNE EXTERNE active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Asigurari - Intermedieri financiare active pe Hipo.ro

Angajator: VIENNA INSURANCE GROUP MANAGEMENT SERVICE
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 29.12.2022

    Vienna Insurance Group is one of the largest listed international insurance groups in Central and Eastern Europe (CEE). The Group, headquartered in Vienna, operates around 50 insurance companies in 24 countries and has approximately 23,000 employees.

    Vienna Insurance Group Management Service SRL (VIG MS) is the group owned IT Service provider for all Romanian entities (Asirom, BCR Life Insurance and Omniasig) of Vienna Insurance Group.

    Cerinte

    Cerinte:
    • Studii superioare finalizate, de preferat in domeniul tehnic;
    • Experienta anterioara in activitatea de daune sau domenii conexe;
    • Cunostinte privind legislatia si reglementarile in vigoare in domeniul asigurarilor;
    • Capacitate de analiza, sinteza; atentie la detalii;
    • Orientare catre client si rezultate;
    • Excelente abilitati de comunicare si negociere;
    • Cunostinte limba engleza - nivel mediu- avansat;
    • Cunoastinte limba germana sau italiana reprezinta un avantaj;
    • Integritate.

    Responsabilitati

    Scop:

    Solutionarea dosarelor de daune instrumentate de catre Vienna Insurance Group in calitate de reprezentant de despagubiri si corespondent de daune al unor asiguratori straini.
    Verificarea, evaluarea si instrumentarea dosarelor de daune alocate departamentului, plata despagubirilor cuvenite.

    Responsabilitati:

    • Instrumenteaza dosarele de daune repartizate, in limitele de competenta si in conformitate cu prevederile legale, regulamentele si procedurile interne;
    • Solutioneaza corect si la timp dosarele de daune repartizate;
    • Aproba plata dosarelor, conform limitei de competenta aprobate;
    • Raspunde de corectiudinea intocmirii calculului privind rezerva dosarelor de dauna aflate in gestiune.

    Alte informatii

    Ce iti oferim:

    • Un birou în centrul orașului;
    • Provocări într-un mediu dinamic, dar sigur, stabil si prietenos;
    • Program de lucru hibrid: pana la 15 zile WFH disponibil.
    • Pachet competitiv de beneficii

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid