QC INSPECTOR

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Manpower SLB active.

Vezi toate job-urile QC INSPECTOR active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Manpower SLB
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Campina
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 05.07.2023

    SLB is looking for innovators to shape the future of energy.
    If you share our passion for discovery, we’ll give you the platform to turn it into real impact. If you want to discover what you can do next, then this is the place for you.

    Cerinte

    Liceu Tehnic/ Scoala Profesionala, de preferat in domeniul Mecanic.
    Experienta relevanta de min. 2 ani în inspecția calității
    Abilități PC ( Excel, Word, Outlook Cunoștințe exacte despre instrumentele de măsurare Capacitate de a analiza desene tehnice detaliate

    Responsabilitati

    Efectuează controlul calității pieselor din sectorul sudării în conformitate cu cerințele impuse de instrucțiunile și specificațiile de lucru
    Verifică și validează datele privind parametrii de sudare, conform cerințelor specificațiilor Cameron
    Completați rapoartele de neconformitate pentru reperele neconforme și urmați soluția propusă;
    Efectuează curățarea periodică a echipamentului de la punctul de control al sudării
    Verificati si folositi aparate de masura pentru verificarea grosimii stratului depus prin sudare;
    Verificarea trasabilitatii informatiilor referitoare la procesul de sudare, completate in dosarele aferente procedurilor si instructiunilor de lucru
    Confirmați conformitatea acestuia cu specificațiile de calitate și cerințele Clientului și bunul care urmează să fie livrat
    Identifică și urmărește neconformitățile raportate și inițiază neconformitățile (NCR) și raportul de rebut
    Notificarea în timp real a superiorilor și a reprezentanților altor departamente despre problemele critice legate de SMC
    Asigurarea implementarii actiunilor corective ale NCR em

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Otopeni, Ploiesti,

    2800 RON NET / luna
    Ploiesti,

    Aplica fara CV
    Campina, Ploiesti,

    Vezi job-uri similare (22)