Specialist Mediu - Timisoara

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile PPC Energy Services active.

Vezi toate job-urile Specialist Mediu - Timisoara active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: PPC Energy Services
Domeniu:
  • Altele
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 18.12.2022

    PPC este liderul pieței de energie în Europa de Sud-Est. Produce, distribuie și furnizează energie electrică, precum și produse și servicii energetice avansate în Grecia, România și Macedonia de Nord.

    Cerinte

    Companie: E-Distributie Banat
    Departament:Directia Sanatate, Siguranta, Mediu si Calitate/Unitatea Mediu
    Locatie: Timisoara
    Tip contract: perioada determinata (2 ani), prin partenerul nostru de leasing de personal

    Ce cautam:

    - Studii superioare de inginerie sau alte studii legate de managementul mediului;
    - Constituie un avantaj studii de inginerie energetica/electrica;
    - Cel putin 3 ani de experienta in domeniul managementului mediului si calitatii;
    - Cunoasterea legislatiei de mediu, standardul ISO 14001;
    - Cursuri avansate in domeniul managementului mediului si calitatii;
    - Cursuri de perfectionare in domeniul managementului mediului si calitatii;
    - Cursuri de formare auditor constituie un avantaj;
    - Constituie un avantaj cunoasterea ISO, ISO 9001;
    - Capacitatea de lucru in echipa;
    - Capacitatea de analiza si sinteza;
    - Propuneri inovatoare: capacitatea de a identifica probleme si de a sugera solutii;
    - Comunicare;
    - Abilitati de management al proiectelor.

    Responsabilitati

    - Se asigura ca cerintele si procesele sistemului de management integrat calitate, sanatate si securitate in munca, mediu, energie si anti-mita SMI) cu accent pe mediu sunt stabilite, implementate si mentinute in conformitate cu standardele in vigoare;
    - Gestioneaza legislatia in domeniul protectiei mediului, propunand masuri pentru conformitatea proceselor desfasurate cu cerintele legale si de reglementare;
    - Instruieste personalul intern/contractor cu privire la managementul mediului;
    - Intocmeste programe de management de mediu si urmareste realizarea masurilor stabilite;
    - Intocmeste programe de control si efectueaza controale pe linie de protectia mediului in instalatii, propunand masuri pentru eliminarea neconformitatilor identificate;
    - Analizeaza, actualizeaza aspectele de mediu si reevalueaza riscurile si oportunitatile de mediu;
    - Participa la monitorizarea factorilor de mediu, la planificarea masuratorilor de zgomot, campuri electrice si magnetice;
    - Asigura managementul deseurilor produse in cadrul organizatiei;
    - Participa la Evaluarea de risc de mediu, in conformitate cu metodologia elaborata de organizatie pentru site-urile aferente si realizeaza actiunile cuprinse in planurile de remediere urmare a acestor evaluari;
    - Participa la pregatirea pentru situatii de urgenta si capacitate de raspuns;
    - Participa la identificarea cauzelor ce determina aparitia neconformitatilor de mediu si propune solutii pentru eliminarea cauzelor acestora;
    - Participa si sustine stabilirea corectiilor/actiunilor preventive/corective pentru eliminarea neconformitatilor identificate cu ocazia auditului intern si controalelor, urmarind realizarea acestora la termenele stabilite;
    - Elaboreaza documente SMI specifice domeniului de activitate si transmite observatii cu privire la documentele SMI in vigoare sau la cele aflate in ancheta;
    - Aplica documentele SMI in vigoare, specifice domeniului de activitate;
    - Intocmeste documente solicitate de autoritatile de mediu la cerere si/sau periodic, conform legislatiei;
    - Daca este cazul, intocmeste documentatii specifice de mediu necesare pentru functionarea (autorizarea) societatii in conformitate cu cerintele legale sau pentru demararea de proiecte de mediu.

    Alte informatii

    Ce avem de oferit:

    Fiti parte din revolutia tranzitiei energetice: faceti posibila electrificarea curata. Veti avea sansa sa faceti parte din familia Enel Group, una dintre cele mai importante companii de utilitati din lume.

    - Abonament pentru servicii medicale la o retea de clinici private;
    - Program de integrare intr-o echipa profesionala, tanara si dinamica;
    - Oportunitati de dezvoltare profesionala reala;
    - Mediu de lucru international;
    - Mod de lucru hybrid (birou & smartworking);
    - Zile libere bonus (Zi de nastere, Ziua Energeticianului);
    - Oferte speciale din partea colaboratorilor nostri;
    - O structura multinationala in care poti construi o cariera;
    - Abonament Bookster.

    Ce altceva trebuie sa stii?

    Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de un an.

    Grupul ENEL e o companie multigenerationala, caracterizata de valorile diversitatii si incluziunii. Indiferent de varsta, etnie, gen sau dizabilitate, aici vei gasi tot sprijinul de care ai nevoie pentru a te adapta si a obtine performanta. Pentru ca in ENEL, diferentele devin oportunitati!

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre PPC Energy Services. Consultati Politica de procesare a datelor personale a PPC Energy Services >>

    Timisoara,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (99)