Inginer Inalta Tensiune - Constanta

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile PPC Energy Services active.

Vezi toate job-urile Inginer Inalta Tensiune - Constanta active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: PPC Energy Services
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Constanta
  • Actualizat la: 18.12.2022

    PPC este liderul pieței de energie în Europa de Sud-Est. Produce, distribuie și furnizează energie electrică, precum și produse și servicii energetice avansate în Grecia, România și Macedonia de Nord.

    Cerinte

    Companie: E-Distributie Dobrogea
    Departament: Mentenanta Inalta Tensiune Dobrogea
    Locatie: Constanta
    Tip contract: perioada determinata (2 ani), prin partenerul nostru de leasing de personal

    Ce cautam:

    - Absolvent de studii superioare in domeniul electroenergetic sau similar;
    - Abilitati: Microsoft Office, SAP, programe informatice ce permit monitorizarea echipamentelor;
    - Posesor permis conducere categoria B;
    - Spirit de echipa, capacitate de invatare, nivel de comunicare bun, capacitate de concentrare/atentie distributiva, capacitate de prezentare sintetica a informatiei;
    - Constituie un avantaj: limba engleza nivel mediu, autorizarea ANRE.

    Responsabilitati

    - Coordoneaza intocmirea si verificarea executarii planurilor si programelor periodice programate sau accidentale din domeniul de activitate;
    - Contribuie la intocmirea anuala a listelor de achizitii utilaje;
    - Contribuie la propunerea planurilor anuale de achizitie a materialelor;
    - Contribuie la intocmirea si corelarea programului lunar de retrageri din exploatare a echipamentelor pentru lucrarile programate si il inainteaza spre aprobare treptelor de dispecer;
    - Participa la analiza incidentelor si avariilor din instalatiile proprii, intocmind fisele de incident si echipament deteriorat;
    - Raspunde de intocmirea la termen a raportarilor solicitate;
    - Asigura arhivarea documentelor si documentatiilor aferente centrului;
    - Sprijina activitatea de exploatare a instalatiilor si echipamentelor electrice din gestiunea proprie;
    - Verifica periodic modul in care personalul formatiilor de intretinere executa reviziile si reparatiile, urmarind daca se respecta fisele tehnologice, normele de protectia a muncii si de prevenire si de stingere a incendiilor (PSI), calitatea lucrarilor;
    - In situatii deosebite participa personal la remedierea incidentelor si avariilor in instalatii;
    - Executa controale in instalatii urmarind starea acestora si modul in care sunt exploatate, propunand, dupa caz, masuri corective;
    - Urmareste rezolvarea indisponibilitatilor aparute in instalatii si raspunde de corecta evidenta a punctelor cu conditii deosebite de munca din instalatii;
    - Participa la instruirile periodice a personalului propriu si face propuneri pentru participarea acestuia la cursuri de specialitate;
    - Participa la inventarierea anuala a mijloacelor fixe si a obiectelor de inventar si intocmeste listele cu propuneri de casare.

    Alte informatii

    Ce avem de oferit:

    Fiti parte din revolutia tranzitiei energetice: faceti posibila electrificarea curata. Veti avea sansa sa faceti parte din familia Enel Group, una dintre cele mai importante companii de utilitati din lume.

    - Abonament pentru servicii medicale la o retea de clinici private;
    - Program de integrare intr-o echipa profesionala, tanara si dinamica;
    - Oportunitati de dezvoltare profesionala reala;
    - Mediu de lucru international;
    - Mod de lucru hybrid (birou & smartworking);
    - Zile libere bonus (Zi de nastere, Ziua Energeticianului);
    - Oferte speciale din partea colaboratorilor nostri;
    - O structura multinationala in care poti construi o cariera;
    - Abonament Bookster.

    Ce altceva trebuie sa stii?

    Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de un an.

    Grupul ENEL e o companie multigenerationala, caracterizata de valorile diversitatii si incluziunii. Indiferent de varsta, etnie, gen sau dizabilitate, aici vei gasi tot sprijinul de care ai nevoie pentru a te adapta si a obtine performanta. Pentru ca in ENEL, diferentele devin oportunitati!

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre PPC Energy Services. Consultati Politica de procesare a datelor personale a PPC Energy Services >>

    Constanta, Tulcea,

    Aplica fara CV
    Constanta,

    Aplica fara CV
    Constanta, Iasi, Galati,

    Vezi job-uri similare (5)