Area Sales Representative – productie hartie si solutii de ambalare (Bucuresti – Ilfov)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ABC Human Capital active.

Vezi toate job-urile Area Sales Representative – productie hartie si solutii de ambalare (Bucuresti – Ilfov) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: ABC Human Capital
Domeniu:
  • Productie
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 16.01.2023

    ABC Human Capital este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.
    Anul 2005 a reprezentat momentul concretizarii unui ideal: fondarea unei agentii de recrutare si executive search ce pune la dispozitia clientilor sai atat consultanta in recrutare si headhunting, precum si intreaga gama de servicii aferente capitalului uman.
    Adaptam cu succes noile tendinte din domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.
    Activitatea noastra se traduce in solutii inteligente bazate pe baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si headhunting.

    Cerinte

    Absolvent / a studii medii / superioare (avantaj pentru absolventii de marketing sau management);
    Cunostinte tehnice de baza – proiectare, structuri de rezistenta, constructii sau orice alt domeniu relationat;
    Cunostinte privind modul de executie al sarcinilor: Isi stabileste prioritatile in raport cu cerintele potentialilor clienti si Directorului de vanzari si achizitii;
    Experienta minima necesara: minim 1 an de experienta in munca pe o pozitie similara; nu este necesara experienta in management sau in organizatie;
    Posesor permis de conducere – categoria B.
    Cunostinte de operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet) la nivel avansat;
    Aptitudini de intelegere verbala, exprimare orala; comportament analitic, cu puternice capacitati de sinteza; libera initiativa exprimata prin abordarea si solutionarea originala a unor probleme existente;
    Dornic de a acumula cunostinte noi, de a se dezvolta si perfectiona pe plan profesional
    Caracter intreprinzator; perseverenta in urmarirea si atingerea unui scop; dedicare in respectarea sarcinilor de serviciu.

    Responsabilitati

    Obiectivele specifice ale activitatii de munca:

    Agentul de vanzari asigura promovarea si vanzarea directa a marfurilor si serviciilor ce fac obiectul ofertei comerciale a organizatiei;
    Prospecteaza piata pentru identificarea potentialilor clienti.
    Responsabilitati, sarcini, activitati si actiuni specifice postului de munca

    Agentul de vanzari negociaza contractele si raspunde pentru corecta executare a contractelor si acordurilor incheiate cu clientii din portofoliu;
    Raspunde de intocmirea documentelor de livrare (facturi fiscale in conformitate cu acordurile incheiate cu clientii), incasari si plati in numerar;
    Urmareste atragerea permanenta de noi clienti;
    Urmareste realizarea planului de vanzari lunar si anual stabilit;
    Stabileste si dezvolta o relatie profesionala cu clientii organizatiei;
    Intocmeste periodic materiale de sinteza (rapoarte, statistici) si de prezentare (bugete estimative);
    Acorda asistenta tehnica si comerciala clientilor si potentialilor clienti;
    Participarea activa la sedinte interne si colective, impreuna cu clientii si partenerii.

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI, Constanta, Timisoara,

    Vezi job-uri similare (434)