REPREZENTANT VANZARI, CRAMA BUDUREASCA

Angajator: MNK Business Solution
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.11.2022

    MNK Business Solution activeaza in piata de consultanta si servicii HR de 15 ani. Gestionam si personalizam 100% pentru partenerii nostri servicii de: consultanta strategica, redefinire procese de HR, recrutare si induction, training, coaching, managementul performantei.

    Cerinte

    •studii medii sau superioare
    •experientă în distribuție și vânzări – minimum 2 ani
    •experientă în vânzări HORECA și/sau industria vinului constituie avantaj
    •excelente abilități de negociere/vânzare
    •excelente abilități de planificare și organizare
    •orientare spre rezultate
    •responsabilitate, seriozitate, proactivitate
    •bune abilităti de comunicare
    •capacitatea de a respecta dead-line-urile
    •disponibilitate pentru job de teren (90%din timpul de lucru)
    •bune cunoștințe de operare MS Office.

    Responsabilitati

    • promovarea companiei și a produselor sale în relațiile cu clienții
    • menținerea și dezvoltarea relațiilor de afaceri cu clienții activi: clienți direcți – distribuitori, clienți indirecți – horeca și magazine
    • identificarea și atragerea de clienți noi în portofoliu, participarea la negocieri, impreuna cu managerul zonal
    • realizarea obiectivelor lunare si anuale de vanzari si încasari, cu respectarea politicii de preturi si discount-uri si a politicii de creditare
    •monitorizare permanenta a stocurilor la distribuitori, dimensionare comenzi si urmarirea onorariilor acestora
    •gestionarea intstrumentelor de plată de la clienți
    •prezentare si listare produse in locatiile de tip restaurant / magazine, individual si/sau in colaborarea cu distribuitorii locali
    •monitorizarea prezentei brandului de produse in meniuriurile locațiilor partenere/ la raft si a pozitionarii prin pret.
    •implementarea campaniilor de sell out (promotii, pachete)
    •participarea activă la evenimentele organizate în zona în care activează (ex. târguri, expoziții, degustări, etc.)
    • brand ambassador pentru produsele si imaginea companiei de producator premium
    •monitorizarea politicilor concurențiale de pe piață (acțiuni, informații)
    •realizarea săptămânală și lunară a rapoartelor de vânzări.

    •pachet salarial atractiv (parte fixa + variabila -pentru fiecare obiectiv alocat:vanzari/incasari/raportare)
    •bonus variabil pentru performanță
    •bonus individual pentru campanii speciale
    •spor de fidelitate anual (intre 2% si 3% din salariul fix, pentru fiecare an de activitate in companie, după o vechime de cel puțin 1 an în companie)
    • asigurare de sanatate privata (pachet complet care poate fi accesat in toate retelele private) pentru angajat si apartinatori de grad I (copii, parinti)
    • prime de Paste si Craciun