Analist Servicii Clienti - Vanzari Indirecte

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile PPC Energy Services active.

Vezi toate job-urile Analist Servicii Clienti - Vanzari Indirecte active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: PPC Energy Services
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 08.12.2022

    PPC este liderul pieței de energie în Europa de Sud-Est. Produce, distribuie și furnizează energie electrică, precum și produse și servicii energetice avansate în Grecia, România și Macedonia de Nord.

    Cerinte

    Companie: Enel Energie Muntenia
    Departament: Directia Vanzari Indirecte, Sales support
    Locatie: Bucuresti
    Contract: perioada determinata (18 luni) prin agent de munca temporara

    Competente profesionale si tehnice necesare:

    - Studii superioare;
    - Minim 1 an in activitati de customer support/gestionare parteneri;
    - Experienta anterioara in gestionarea unui magazin/business de retail;
    - Cunostinte avansate de Word, Excel, PowerPoint;
    - Cunoasterea limbii engleze - nivel mediu;
    - Competente de comunicare in situatii dificile;
    - Competente de negociere si comunicare influenta;
    - Abilitati de analiza;
    - Capacitatea de a lucra in echipa;
    - Spirit intreprinzator, proactiv;
    - Dorinta de perfectionare continua;
    - Orientare catre obtinerea de rezultate;
    - Interes pentru maxima satisfactie a clientilor interni si externi;
    - Experienta in sectorul energiei electrice si gazelor naturale constituie un avantaj;
    - Cunoasterea legislatiei specifice pietei de energie electrica constituie un avantaj.

    Responsabilitati

    - Asigura un punct de contact pentru partenerii de vanzari;
    - Asigura respectarea tuturor masurilor necesare pentru derularea corecta a contractelor cu clientii din Piata Libera;
    - Urmareste facturarea energiei electrice furnizate clientilor eligibili in concordanta cu clauzele contractuale;
    - Intocmeste raportarile privind activitatea de suport vanzari din cadrul Directiei Vanzari;
    - Interfateaza relatia cu clientii eligibili privind aspectele legate de derularea contractului pe Piata libera precum si cu partenerii externi companiei;
    - Interfateaza relatia cu Directia Customer Operations - Servicii de Retea privind aspectele legate de derularea contractelor de distributie;
    - Asigura legatura cu distribuitorul in vederea solutionarii cererilor clientilor eligibili;
    - Raspunde de gestionarea reclamatiilor si sesizarilor clientilor eligibili de pe Piata Libera;
    - Mentine relația cu departamentele implicate pentru buna derulare a activitatii;
    - Reprezintă societatea, pe baza de mandat sau delegare, prin participare la diferite manifestări interne de profil.

    Alte informatii

    Ce avem de oferit:

    - Servicii medicale la o retea de clinici private;
    - Programul de integrare intr-o echipa profesionala, tanara si dinamica;
    - Oportunitati de dezvoltare profesionala reala;
    - Mediu de lucru international;
    - Zile libere bonus (Craciun, Paste, Zi de nastere, Ziua energeticianului);
    - Oferte speciale din partea colaboratorilor nostri;
    - Zile de concediu suplimentar in functie de vechimea in munca;
    - Abonament Bookster;
    - O structura multinationala in care poti construi o cariera.

    Ce altceva trebuie să știi?

    Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de un an.

    Grupul ENEL e o companie multigenerationala, caracterizata de valorile diversitatii si incluziunii. Indiferent de varsta, etnie, gen sau dizabilitate, aici vei gasi tot sprijinul de care ai nevoie pentru a te adapta si a obtine performanta. Pentru ca in ENEL, diferentele devin oportunitati!

    Enel Energie Muntenia

    Enel Energie Muntenia este, alaturi de Enel Energie, una dintre companiile de furnizare, parte din Grupul Enel in Romania. Oferta companiei include atat produse de furnizare energie electrica si gaze naturale, cat si servicii cu valoare adaugata (precum servicii de asistenta, produse de iluminat, servicii de asigurare, aer conditionat etc) pentru clienti, alaturi de care suntem la fiecare pas.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre PPC Energy Services. Consultati Politica de procesare a datelor personale a PPC Energy Services >>

    Aplica fara CV
    2000 - 6000 RON NET / luna
    BUCURESTI, Giurgiu, Ilfov,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (244)