Tehnician Mentenanta

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Heraeus Electronics active.

Vezi toate job-urile Tehnician Mentenanta active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Heraeus Electronics
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 04.06.2023
    Remote work: On-site

    Responsabilitati:

    • Selectează şi foloseşte corect aparatura pentru determinarea curentului, tensiunii şi rezistenţei electrice;
    • Interpretează corect schemele electrice, simbolurile şi legile electrice de bază;
    • Scoate de sub tensiune echipamentele electrice conform normelor tehnice de securitate a muncii şi PSI.
    • Exercită verificări asupra instalaţiilor electrice, vizual, auditiv sau cu ajutorul aparatelor de măsură, prin proceduri adecvate, în vederea respectării normelor PSI.
    • Efectueaza activitati de intretinere, reparatii curente, revizii si reparatii capitale, constituite in planul de exploatare si reparatii (sisteme de intretinere si reparatii preventive sub forma reparatiilor planificate de tipul revizii tehnice, reparatii curente, reparatii capitale, preventive sub forma verificarilor periodice, revizii partiale si a reviziilor generale).
    • Determina necesarul de materii prime si materiale, piese de schimb pentru executarea unei activitati de mentenanta;
    • Consemneaza în fisele de mentenanta masurile de întretinere si control aplicate conform graficelor, defectiunile constatate, tipul utilajului, cauzele defectiunii, modul si timpul de remediere.
    Profil candidat:
    • Studii medii - scoala profesionala sau liceu de profil: electronica, electrotehnica, mecatronica sau electromecanica
    • Minim 2+ ani experienta in intretinerea diverselor instalatii industriale electrice/electromecanice
    • Citirea si interpretarea schemelor electrice, utilizarea instrumentelor de masura si control, obligatorie. Cunostintele se vor testa la interviu
    • Intelegerea functionarii unui echipament automatizat / semiautomatizat
    • Cunoştinţe medii de operare PC constituie avantaj
    • Persoana cu initiativa, implicat, motivat in a-si imbogati mereu bagajul de cunostinte
    • Abilitati de lucru in echipa, abilitati de comunicare, flexibilitate
    • Disponibilitatea de a lucra in 3 schimburi

    Timisoara,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (14)