IT Infrastructure Administrator

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Temps active.

Vezi toate job-urile IT Infrastructure Administrator active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Angajator: Temps
Domeniu:
  • IT Hardware
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 26.11.2022

    Temps is the leading company providing integrated HR services and workforce solutions for white collars professionals. Founded in 2011 as part of an IT group, historically we build our core expertise for the IT&C sector. Temps capitalized the market knowledge and expended its expertise to expanding industry sectors. The company has been growing out of passion for an outstanding performance for both candidates and clients. We continuously invest in technology and process digitalization as key components for a flexible and effective service.

    What differentiates us is what makes us stronger as a team. Values are what keeps us together and define us In our efforts to achieve goals, honor commitment and create a great service experience.

    Find your next career opportunity in our list of open positions. If you’re an experienced professional, that’s wonderful. If not, that’s still ok, as long as you have enthusiasm and drive. For us, it’s not about years, it’s about attitude.

    Cerinte

    • Studii liceale in domeniul calculatoarelor sau un domeniu tehnic echivalent
    • Cel putin 3 ani de experienta de lucru in Infrastructura IT
    • Experienta in mentenanta infrastructurii IT sau serviciilor ITExperienta in implementarea serviciilor de Infrastructura IT reprezinta un avantaj
    • Participarea in proiecte IT ca membru al echipei de proiect
    • Experienta de lucru in mediul international

    Responsabilitati

    • Sa colaborezi cu echipele responsabile de suportul pentru Baze de date, Retea, Aplicatii, Servicii pentru rezolvarea incidentelor si problemelor in termenii agreati prin SLA .
    • Sa cooperezi cu membrii din echipele de infrastructura, in special cu Arhitectii de Infrastructura pentru a livra proiectele si task-urile necesare pentru alinierea la strategia globala pe infrastructura
    • Sa vii cu sugestii in privinta tehnologiilor si/sau solutiilor de Data Centre ce ar putea crea fundamentele
    pentru cresterea afacerii si/sau pentru cresterea eficientei proceselor companiei, IT sau non IT.
    • Sa lucrezi cu echipele de infrastructura pentru imbunatatirea procesului de “Business Continuity”, ca parte a planului de “Disaster recovery” pe infrastructura
    • Sa participi activ in stabilirea viziunii si strategiei IPF pentru Infrastructura IT.
    • Sa creezi mediul de infrastructura IT necesar pentru a sustine nevoile companiei precum si noile proiecte
    • Sa monitorizezi performanata si activitatea sistemelor de Data Centre la nivel regional. Sa lucrezi urmand practicile ITIL ce se aplica in domeniul Infrastructurii IT.
    • Sa te asiguri ca standardele companiei si SLA-ul agreat pentru serviciile de Infrastructura IT sunt respectate
    • Sa lucrezi cu terte companii si cu echipele interne pentru rezolvarea incidentelor, problemelor pe servere, dispozitive de stocare si alte componente ale infrastructurii IT saucomponentelor IT ale sistemului de Contact Centre.
    • Sa participi la intalnirile tehnice ale echipei de Infrastructura IT
    • Sa participi activ la auditurile interne si externe necesare. Sa mentii si sa oferi suport in mentinerea inventarului licentelor aferente Infrastructurii IT
    • Îsi va însuși, respecta și aplica regulile societății, inclusiv cele prevăzute în Regulamentul Intern, politicile și procedurile de lucru.
    • Indeplineste orice alte sarcini dispuse de superiorul direct și/sau ierarhic în conformitate cu regulile societății și reglementările legale în vigoare, corespunzător competențelor profesionale și atribuțiilor prevăzute în fișa postului.