Senior Payroll Specialist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile KreativeHR Services active.

Vezi toate job-urile Senior Payroll Specialist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: KreativeHR Services
Domeniu:
  • Productie
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 03.01.2023

    Kreativehr este o agenție de recrutare si selecție, cu capital autohton! Misiunea noastră este să formăm echipe de succes și să îmbunătățim mediul de afaceri din România, prin servicii de resurse umane de calitate. Cu pasiune, inovație și învățare continuă, servim clienții și candidații noștri pentru a promova starea de bine și dezvoltarea profesională. Identificam specialistul potrivit, pentru partenerii noștri de business, acoperind cele mai căutate industrii: Inginerie, Finanțe-Bănci, IT&C, Sales & Marketing, BPO/SSC.

    Cerinte

    Coordonăm un process de recrutare, pentru rolul de Senior Payroll Specialist, pentru clientul nostru jucător important în industria de procesare carne, aflându-se în top 5 în piața de mezeluri. Companie înființată în 1998, având viziunea de a fi prima opțiune a clienților săi, și totodată de a-și menține un standard ridicat al produselor, drept urmare deține următoarele certificări: ISO 9001 si ISO 22.000.

    Obiectivul principal al rolului:

    Asigurarea managementului procesului de calcul salarial, support in a gestiona implementarea unei noi soluții software pentru calcul salarial.

    Responsabilitati

    Ce vei face?

    Calculul ștatelor de plată lunare în baza informațiilor din contractele individuale de muncă, pontajelor lunare și a alte documente transmise;
    Întocmirea și transmiterea declarațiilor lunare (D112) /anuale privind contribuțiile salariale și impozitul pe venit;
    Efectuarea plaților on-line a salariilor (avans și lichidare), a contribuțiilor sociale și impozitului pe venit;
    Gestionarea concediilor de odihnă și întocmirea rapoartelor privind concediile efectuate și gestiunea concediilor medicale;
    Întocmirea situațiilor lunare privind tichetele de masă, note contabile;
    Întocmirea rapoartelor lunare solicitate de Management;
    Întocmirea dosarelor pentru recuperarea sumelor privind concedii și indemnizații de asigurări sociale de sănătate;
    Implementarea schimbărilor legislative privind administrarea de personal și salarizare;
    Întocmirea raportărilor statistice obligatorii.

    Cerințe:

    Licențiat(a) în Contabilitate/ Economie/ Finanțe/Psihologie;
    Cunoștințe temeinice de legislația muncii și cazuistică în domeniul Resurselor Umane;
    Experiență în domeniul salarizării și administrării de personal - minim 5 ani;
    Cunoștințe avansate Excel;
    Capacitate de analiză și sinteză, atenție la detalii;
    Persoană organizată, responsabilă, orientată spre oameni și soluţii, deschisa, flexibilă;
    Cunoștințe de operare în Charisma;
    Limba engleză nivel mediu.

    Alte informatii

    Se lucrează onsite la sediul clientului în sector 3;
    Program de lucru: L V: 8.00 17.00;
    Pachet salarial competitiv;
    Tichete de masă;
    Decont transport/cantina.

    Remote

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (52)