Administrația Română a Serviciilor de Trafic Aerian – ROMATSA, DSNAR ARAD angajează 2 ingineri PNA/CNS stagiari și 3 tehnicieni PNA/CNS stagiari pentru Atelierul PNA/CNS Terminal -Amplasament Braşov

Angajator: ROMATSA
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 17.01.2023

    Administraţia Română a Serviciilor de Trafic Aerian (ROMATSA), având ca obiect principal de activitate furnizarea de servicii de navigaţie aeriană operatorilor aerieni care operează în spaţiul aerian al României, asigură organizarea și realizarea:
    - dirijarii si controlului traficului aerian,
    - informarii aeronautice
    - informarii de meteorologie aeronautica
    - telecomunicatiilor fixe si mobile aeronautice
    - protectiei navigatiei aeriene, din punct de vedere tehnic ș.a.

    Cerinte

    Condiţii de înscriere la concurs/examen a) Nivel de studii: diplomă de bacalaureat (pentru posturile de tehnician) sau diploma de inginer (pentru posturile de inginer), absolvent al unui liceu / facultăți cu profil / specializare: electronic, telecomunicații, tehnologii informaționale, electric, aerospațial;
    b) Avize Medicale: ”Apt Inginer sau Tehnician PNA/CNS cu licență ATSEP”
    c) Cunoașterea limbii engleze, nivel mediu, inclusiv a terminologiei tehnice;
    d) Experiență: minim 6 luni în specialitatea studiilor;
    e) Permis de conducere categoria B

    Responsabilitati

    Descrierea postului: a) monitorizarea, întreținerea, exploatare și asigurarea disponibilității tehnice continue a echipamentelor de protecția navigației aeriene;
    b) obiective specifice ale serviciului / atelierului / compartimentului din care veți putea face parte, pentru asigurarea siguranței traficului aerian în zona deservită;
    c) intervenții operative pentru înlăturarea defectelor precum şi măsurători şi reglaje pentru readucerea în parametri nominali a echipamentelor;
    d) efectuarea lucrărilor, măsurătorilor și reglajelor periodice, planificate, la echipamentele de lucru;
    e) instalarea de echipamente noi.

    Remunerația și alte beneficii: • Salariu, prime și bonificații;
    • Posibilitatea de evoluție profesională continuă și promovare;
    • Abonament de servicii medicale în sistem privat, asigurare pierdere licență;
    • Sistem de pregătire profesională;
    • Concediu de odihnă suplimentar (12 zile).
    Locul și data desfășurării concursului/examenului: Consiliul Județean Braşov - Intrarea Principală
    24,25 Noiembrie 2022, ora 9:30
    Data limită de înscriere: 21 Noiembrie 2022, ora 15:00
    Tipul probelor: Probele de concurs sunt:
    1. Proba teoretică – scrisă - testare tip grilă a cunoștințelor;
    2. Testare limba engleză;
    3. Interviu
    4. Probă practică.
    Documentele necesare înscrierii la concurs/examen: Lista documentelor necesare înscrierii la concurs/examen și fișa postului corespunzătoare postului de Inginer Diplomat PNA/CNS si Tehnician PNA/CNS si alte amănunte pot fi consultate pe site-ul Romatsa sectiunea Cariera.

    Termen de afișare a rezultatelor: Rezultatele se vor afișa la Consiliul Județean Brasov și anunțate telefonic în maxim 2 zile lucrătoare de la data susținerii concursului.
    Termen de depunere a contestațiilor Maxim 2 zile de la afisarea rezultatelor
    Bibliografie Literatura de specialitate în conformitate cu Tematica de examinare din Anexa 1 disponibilă pe site-ul Romatsa sectiunea cariera sau la cerere.

    Informații suplimentare Se pot obține de luni până joi între orele 9-15 şi vineri între orele 9-13 la telefon 0257 255162 sau pe e-mail: maria.szkokanaroundromatsa.ro și marius.lucaciuaroundromatsa.ro.

    Aplica fara CV
    5000 - 5500 RON NET / luna
    Brasov,

    Aplica fara CV
    Brasov,

    Aplica fara CV
    Remote

    Vezi job-uri similare (15)