Maintenance technician

Vezi toate job-urile Elbromplast-Groupe Plastivaloire active.

Vezi toate job-urile Maintenance technician active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Elbromplast-Groupe Plastivaloire
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 12.01.2023

    Groupe Plastivaloire is a 50 years experienced French company working with the plastics injection technologies. Founded in 1964 as a small family business with a site located at Langeais, France, the company became an important player in Europe, being present in countries as: England, Germany, Spain, Portugal, Slovakia, Poland and Romania, and two factories outside our continent, in Tunisia, counting over 5000 employees.

    Cerinte

    - studii medii, profil electric sau electromecanic
    - bune cunostinte de electrica, mecanica, hidraulica, pneumatica in sistemul de productie prese de injectat mase plastice si roboti industriali;
    - experienta minima in domeniul nostru de activitate (injectie) de peste 2 ani
    - organizat, hotarat, orientat spre obtinerea de rezultate;
    - profil etic/integritate, corectitudine, tenacitate, seriozitate;
    - bune abilitati de comunicare

    Responsabilitati

    - Asigura mentenanta corectiva si preventiva a echipamentelor de productie: prese de injectie, periferice si alte echipamente din fabrica
    -Transmite in cel mai scurt timp sefului serviciului intretinere aparitia oricarei probleme (defectiune) aparuta la echipamentele si la instalatiile de deservire si apoi analizeaza impreuna cu acesta cauzele defectiunii si rezolvarea de urgenta a problemei
    - Completeaza dosarele si formularele legate de mentenanta si repara echipamentele si instalatiile conform procedurilor
    - Participa la punerea in functiune a noilor echipamente

    Alte informatii

    - pachet salarial in functie de experienta si performante
    - mediu de lucru placut, o echipa dinamica, bazata pe rezultate si performante
    - posibilitatea de dezvoltare profesionala
    - tichete de masa in valoare de 30 lei/ zi lucrata
    - tichete cadou de 8 martie (pentru femei), 1 iunie si Craciun pentru copii
    - prima de recomandare
    - 3 prime anuale (Pasti, Craciun si vacanta)
    - asigurare de sanatate privata
    - 24 de zile de concediu/ an (se ofera zile de concediu in plus in functie de vechimea in munca)
    - spor de vechime in firma
    - transport asigurat pentru personalul din productie
    - spor de noapte 30%

    Timisoara,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (8)