Material Planner

Vezi toate job-urile Elbromplast-Groupe Plastivaloire active.

Vezi toate job-urile Material Planner active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: Elbromplast-Groupe Plastivaloire
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 12.01.2023

    Groupe Plastivaloire is a 50 years experienced French company working with the plastics injection technologies. Founded in 1964 as a small family business with a site located at Langeais, France, the company became an important player in Europe, being present in countries as: England, Germany, Spain, Portugal, Slovakia, Poland and Romania, and two factories outside our continent, in Tunisia, counting over 5000 employees.

    Cerinte

    - Experienta in domeniu
    - Cunoasterea principiului utilizarii unui sistem ERP
    - Cunostinte utilizare PC
    - Gandire analitica
    - Bune abilitati de organizare si comunicare
    - Orientare catre client
    - Orientare catre rezultat
    - Intelegerea notiunilor de Supply Chain si a constrangerilor specifice productiei

    Responsabilitati

    • Planificarea atelierului de productie
    • Realizarea planificarii in functie de obiectivul de acoperire a stocului de produse finite si strategia de gestiune produse semifinite
    • Lansarea ordinelor de fabricatie
    • Urmarirea cantitatilor produse
    • Programarea pe schimburi a preselor
    • Programarea incercarilor si a mentenantei preventive
    • Participarea la gestiunea stocurilor fara nevoi si fara miscare de 3 luni
    • Participarea la inventare
    • Participarea la calcularea incarcarii
    • Verificarea statusului indicatorilor care depind de planificarea productiei ( ex. Taux Service Production si Retard de Charge)
    • Conducerea sedintelor de planificare a productiei
    • Inlocuirea unui alt agent logistic (polivalenta)

    Alte informatii

    - pachet salarial in functie de experienta si performante
    - mediu de lucru placut, o echipa dinamica, bazata pe rezultate si performante
    - posibilitatea de dezvoltare profesionala
    - tichete de masa in valoare de 30 lei/ zi lucrata
    - tichete cadou de 8 martie (pentru femei), 1 iunie si Craciun pentru copii
    - prima de recomandare
    - 3 prime anuale (Pasti, Craciun si vacanta)
    - asigurare de sanatate privata
    - 24 de zile de concediu/ an (se ofera zile de concediu in plus in functie de vechimea in munca)
    - spor de vechime in firma
    - transport asigurat pentru personalul din productie
    - spor de noapte 30%

    Timisoara,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (24)