Specialist Recrutare @ PepsiCo

Angajator: PepsiCo
Domeniu:
  • Altele
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 29.11.2022

    Cand spunem PepsiCo, ne gandim la mărci emblematice, care sunt în fruntea industriei de bauturi racoritoare. Cu pasiune pentru inovație și angajament puternic, punem zambete pe fetele consumatorilor cu un portofoliu captivant si variat de bauturi (precum Pepsi, Prigat, 7UP, Mirinda,Lipton), dar și de snacksuri (Lay’s, Star, Doritos). Produsele provin din cele două fabrici deținute de PepsiCo în România: Star Foods SNACKS, în Popești-Leordeni și Dragon Beverage în Dragomirești, ambele situate în apropiere de București.
     Fabrica din Popesti este locul unde impreună cu echipa producem zilnic chipsurile si snackurile preferate iar in ultimii ani ne-am axat pe dezvoltarea si inovarea fabricii cat si pe extinderea capacitatii de productie si a gamei de produse.
     Fabrica din Dragomiresti este locul locul unde impreuna cu echipa producem zilnic cele mai delicioase bauturi fiind una dintre cele mai mari unități de producție deținute de PepsiCo în Europa, in totalitate automatizata. Scopul nostru este sa livram o bautura pe cat de delicioasa pe atat de sigura clientului iar testele de laborator si verificarile de calitate sunt la ordinea zilei.
     Echipa noastra de vanzari este mereu pe teren, asigurandu-se ca in momentul cand te vei pregati de o petrecere nu vei uita sa achizitionezi chips-urile Lays ce se combina atat de bine cu dozele de Pepsi !
     Sediul central din Sun Plaza este acel loc unde in permanenta se genereaza noi idei, se depasesc limite si se seteaza noi targete, fie in echipa de Marketing, HR, Commerciala sau cea de IT. Biroul nostru nu doar asigura suport tuturor domeniilor de business dar e si locul unde te poti dezvolta, crea noi planuri de business si noi conectiuni cu unii dintre cei mai cunoscuti lideri ce au cucerit deja topurile Forbes.

    Cerinte

    Cerinte

    • Experienta in domeniul resurselor umane, minim 1 ani
    • Nivel avansat limba engleza
    • Abilitati foarte bune de comunicare
    • Capacitatea de a lucra intr-un mediu dinamic
    • Cunostinte de baza in recrutarea de personal si strategii necesare pentru atragerea candidatilor

    Responsabilitati

    Ca membru a echipei de Talent Acquisition, vei:
    • Fi responsabil cu executarea procesului de recrutare end-to-end;
    • Planifica activitatea de recrutare: anunturi, campanii, interviuri, rapoarte si prioritizare actiuni;
    • Elabora strategii de promovare a pozitiilor vacante si de atragere a candidatilor:
    • Gestiona relatia cu toate departamentele din Supply Chain si cu partenerii externi;

    Alte informatii

    Beneficii:
    • Pachet salarial competitiv
    • Pachet extins de beneficii
    • Linie de wellbeing
    • Zile de odihna:22 zile lucratoare
    • Transport asigurat pentru angajatii din Bucuresti sau zonele apropiate
    • Ratie lunara de produse delicioase PepsiCo
    • Oportunitatea de a te dezvolta in cadrul departamentului si a te recalifica