Contabil Junior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile HRS Romania active.

Vezi toate job-urile Contabil Junior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: HRS Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.01.2023

    Moving forward is impossible without the initial drive to do things differently. Our business is all about the people we come across, whether it's in our everyday interactions or in our vision for the brand.

    Cerinte

    Suntem in cautarea unui contabil junior în echipa administrativa, pentru clientul nostru din industria alimentara și chimica, de peste 30 de ani pe piața. Persoana cautata va avea sansa sa creasca intr-un rol de contabil senior sub indrumuarea echipei de management.

    Cerinte:

    Abilități excelente de organizare, planificare și motivație.

    Gândire analitica și capacitate de luare a deciziilor.

    Etică de muncă puternică și orientarea spre detalii, cu abilități excelente de multitasking.

    Abilitatea de a acorda prioritate muncii, de a respecta termenele limită

    Abilitatea de a lucra cu informații confidențiale.

    Abilitatea de a lucra atât in echipa cat si independent fără a fi tot timpul coordonat.

    Cunoștințe bune de Excel.

    Cunoștințe și experiență tehnice:

    Diplomă de studii de trei ani în contabilitate sau conex.

    Experiența anterioara in contabilitate nu este obligatorie dar este de preferat.

    Cunoștințe MS Excel.

    Engleza mediu-avansat reprezinta un avantaj

    Responsabilitati

    Înregistrezi documente (facturi, extrase, etc) contabile diverse;

    Oferi suport în orice activitate contabilă după cum este solicitat de contabilul senior.

    Gestionezi activitățile contabile de zi cu zi, sub îndrumarea contabilului senior, astfel încât termenele limită să fie îndeplinite.

    Ești responsabil pentru urmărirea facturilor neîncasate și comunicarea acestora către contabilul sef .

    Gestionezi listările rapoartelor si fișelor lunare conform procedurilor interne.

    Alte informatii

    Ce oferim :
    Un mediu de lucru professional
    Reale oportunitati de crestere intr-un rol de contabil
    Oportunitatea de invatare și devoltare

    Only eligible candidates will be contacted, in a maximum of 3 weeks. All information will be treated as strictly confidential.

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (109)