Network Administrator

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile BCR active.

Vezi toate job-urile Network Administrator active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: BCR
Domeniu:
  • Banci
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 06.12.2022

    Banca Comerciala Română (BCR), membră a Erste Group, este cel unul dintre cele mai importante grupuri financiare din România, ce oferă servicii de bancă universală, leasing, pensii private, fonduri de investiții și produse de economisire-creditare pentru locuinţe, prin intermediul reţelei naționale de sucursale și centre de afaceri.

    Misiunea BCR este de a contribui la crearea de prosperitate pentru România, sprijinind șansele tuturor la o viață mai bună și susținându-le încrederea în forțele proprii și în capacitatea de a-și atinge potențialul. Pentru aceasta, BCR investește constant în acces sigur și facil la servicii financiare, banking pe înțelesul tuturor, consiliere financiară pe termen lung și produse care respectă potențialul fiecărui client.

    BCR a creat cel mai amplu și consistent program de educație financiară din România, “Școala de Bani”, prin cursuri pentru adulți și tineri, o expoziție mobilă de educație financiară pentru copii și o platformă digitală dedicată, toate acestea prin implicarea a peste 1.000 de profesori de educație financiară, experți ai BCR.

    In perspectiva viitorului si a digitalizarii serviciilor financiare, BCR a adus în România cea mai populară platformă bancară din Europa Centrala – George – primul produs fintech oferit de o bancă din România: creat la Viena într-un hub digital, cu contribuția tinerilor IT-iști români.

    Cerinte

    What will help you be successful:
    • 5+ years’ experience in network administration including network design skills and advanced troubleshooting capabilities;
    • Hand-on experience on at least 4 of the following technologies:
    • Proficiency in Cisco or equivalent (e.g. Juniper) switching, routing and data center. CCNP/CCIE are a plus;
    • Software Defined Network technologies (Cisco ACI);
    • Firewall Products (Cisco ASA/FTD or 40NET or PaloAlto or CheckPoint). Experience with Firewall Orchestration Suite is a plus (e.g. Tufin);
    • Network Load Balancers (F5 or NetScaler or similar);
    • Network Access Control using 802.1x (Cisco ISE or similar);
    • Network automation using any programming language (Python, Power Shell, C++, Bash);
    • WiFi and/or VOIP Gateway;
    • Intermediate English is required;

    Responsabilitati

    How you will contribute:
    • Provides advanced technical support in the administration and maintenance of the Bank's network and telecommunications system (WAN, LAN, MAN, Internet, Intranet, Extranet, etc.) and other communication devices;
    • Plans and evaluates the complex networks and telecom systems and recommends the necessary resources for the installation, maintenance and / or extension and development of the equipment and services architectures;
    • Contribute to long-term strategic planning for the development and implementation of telecommunication systems based on of application design and existing network ecosystem;
    • Manages the users access privileges systems to enforce role-based access to networks and network resources;
    • Installs, monitors and maintains network equipment, existing specific applications, maintaining their consistency, security and integrity;
    • Provides advanced technical support and maintenance of all Bank's hardware and software telecommunications systems;
    • Oversees how all network topologies, including architecture, technology, encryption, and logic and physical access controls are aligned with BCR security standards and policie;
    • Communicate with IT technical peers and stakeholders for implementing new application and answering to new requirements .

    Sounds like you'd be a good fit? Well, check out what we provide for our passionate people:
    • Accessible & modern office (The Bridge building - Grozavesti Area);
    • Meal tickets;
    • Private medical insurance;
    • Between 21 & 27 vacation days depending on your years of experience;
    • Work from home policy;
    • Flexible working schedule;
    • A "free day" for your birthday;
    • Challenging work projects, as for the last 30 years in Romania, BCR is committed to innovation through technology!
    • Trainings (for both soft-skills and hard-skills development);
    • Private pension;
    • Banking facilities.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre BCR. Consultati Politica de procesare a datelor personale a BCR >>

    3200 RON NET / luna
    BUCURESTI, Ilfov,

    Aplica fara CV
    Remote

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (181)