Financial Analyst

This job is no longer active!

View all jobs Agricover active

View all jobs Financial Analyst active on Hipo.ro

View all jobs Insurances - Financial Intermediaries active on Hipo.ro

View all jobs Banks - Financial Institutions active on Hipo.ro

View all jobs Accounting - Finance active on Hipo.ro

Employer: Agricover
Domain:
  • Insurances - Financial Intermediaries
  • Banks - Financial Institutions
  • Accounting - Finance
  • Job type: full-time
    Job level: 1 - 5 years of experience
    Location:
  • BUCHAREST
  • Voluntari
  • Updated at: 05.01.2023
    Remote work: On-site
    Short company description

    Agricover reunește într-un portofoliu complex linii de business, soluții și tehnologii de ultimă generație care aduc plus valoare în afacerile fermierilor, în activitățile de zi cu zi din fermă și, implicit, transformă agricultura din România.

    Agricover este un grup de companii ultraperformant în agribusiness-ul european, un generator de soluții inovatoare care transformă afacerile și viața fermierilor pe termen lung, precum și un motor al schimbării, creator de progres și prosperitate la scară socială.

    Agricover este liderul pieței de agribusiness din România. Pe parcursul celor peste 20 de ani de existență, Agricover a dezvoltat un model de business inovator și performant.

    Prin abordarea sa vizionară a agribusiness-ului, Agricover determină evoluția întregului domeniu și generează prosperitate socială la nivelul comunitații fermierilor români. Agricover dezvoltă ecosisteme digitale moderne care impulsionează progresul agriculturii românești, prin adoptarea celor mai noi tehnologii digitale existente la nivel mondial.

    Pe plan social, Agricover se implică în pregătirea unei noi generații de fermieri tineri și profesioniști care vor asigura schimbul generațiilor în fermele din România.

    Requirements

    Acest rol ți se potrivește dacă ai:
    •Experiență de minim 3 ani pe o poziție similară;
    •Studii superioare economice;
    •MS Office nivel avansat (excel, baza de date) și rapoarte;
    •Atenție la detalii și atitudine prietenoasă față de cifre și date;
    •Gândire analitică și abilități de prezentare, claritate, concizie;
    •Cunoștințe limba engleză - nivel mediu.

    Responsibilities

    Responsabilitățile rolului vizează:
    •Întocmirea situației zilnice a trezoreriei;
    •Pregătire cash flow săptămânal ;
    •Pregătire și furnizare divese raportări către grup cu privire la lichiditate;
    •Efectuarea plăților (ieșiri de numerar) pentru trageri/utilizări din liniile de credit acordate clienților;
    •Efectuarea plăților către furnizori de prestări servicii (ieșiri de numerar) ;
    •Gestionarea relațiilor cu finanțatorii societății;
    •Monitorizarea derulării contractelor de împrumut ale societății;
    •Gestiunea garanțiilor acordate în favoarea finanțatorilor societății;
    •Nu desfășoară operațiuni cu numerar. Încasarea/plata oricăror sume de bani se va efectua exclusiv prin utilizarea transferurilor bancare.

    Întreaga echipă te încurajează permanent să te implici în:
    •Promovarea respectului reciproc, colaborarea şi transparenţa în interiorul departamentului, în raporturile cu alte departamente, precum şi în relaţiile cu clienții;
    •Menţinerea şi transmiterea unui standard de profesionalism în realizarea activităţilor departamentului, prin punerea în aplicare a proceselor și procedurilor de lucru agreate.

    Poziția raportează către: Director Financiar

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (219)