ANALIST CONTROLUL CALITATII

Angajator: Klintensiv
Domeniu:
  • Controlul calitatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Ilfov
  • Actualizat la: 28.03.2024

    S.C. Klintensiv S.R.L. este o companie producătoare de agenți destinați curățării și igienizării de spații și suprafețe din domeniul medical și nu numai. Portofoliul companiei cuprinde produse biocide, produse destinate igienei corporale, produse de curățenie pentru zona HoReCa, produse cosmetice.

    Cerinte

    Candidatul ideal:
    - Este absolvent al facultatii de profil chimic, biologie, farmacie sau inginerie;
    - Experienta in domeniul calitatii ( un avantaj);
    - Detine cunostinte de operare PC, pachet Office;
    - Permis auto categoria B.

    Responsabilitati

    Descrierea postului:
    - Verifică conformitatea echipamentelor și spațiilor de lucru din cadrul laboratorului pentru controlul calității (CC), din punct de vedere al curățării, periodic.
    - Să respecte fluxurile de produs, personal și materiale, după caz, așa cum au fost comunicate.
    - Să comunice superiorului ierarhic, dar și personalului responsabil cu activitatea de producție orice situație considerată neclară referitor la calitatea materiilor prime, produsului vrac / finit, respectiv materialelor de ambalare sau orice alt aspect care poate aduce atingere calității, siguranței și eficacității produselor fabricate.
    - Să participe la analiza proceselor de calitate și să aplice elemente preventive/ corective adecvate situațiilor apărute și să le documenteze adecvat.
    - Să respecte în totalitate cerințele din documentele tip cerință (proceduri, specificații de calitate și instrucțiuni de lucru).
    - Să verifice periodic modul de funcționare al echipamentelor de control de calitate.
    - Să asigure stocuri suficiente și adecvate cu cerințele interne privind materialele consumabile, sticlărie de laborator, reactivi și alte materiale utilizate în activitatea curentă desfășurată.
    - Să nu modifice calitatea materiilor prime / ambalajelor / produsului vrac / produsului finit, deoarece este strict interzisă modificarea / adăugarea / diminuarea compoziției materiilor prime / produselor finite prin orice mijloc / procedeu (inclusiv nerespectarea cerințelor de păstrare).
    - Să respecte cerințele de siguranță și sănătate în muncă așa cum au fost comunicare de conducătorul locului de muncă.

    Alte informatii

    Noi iti oferim:
    - Salariu motivant;
    - Bonus in functie de performante;
    - Instruire de specializare in domeniu;
    - Sansa de afirmare profesionala intr-un mediu de lucru dinamic.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Popesti Leordeni,

    Aplica fara CV
    7100 RON NET / luna
    Ilfov, Magurele, Job national