Analist Aplicatii IT-contract determinat 1 an

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Mega Image active.

Vezi toate job-urile Analist Aplicatii IT-contract determinat 1 an active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Mega Image
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 02.11.2022

    Noi suntem Mega la puterea 12.000! Si pentru ca suntem intr-o continua dezvoltare, cautam oameni talentati care isi doresc sa faca parte din Comunitatea Mega, o comunitate bazata pe un mediu de lucru stabil, sustenabil si responsabil social.

    Vino si tu in #ComunitateaMega!

    Cerinte

    Ne dorim ca tu sa vii cu:
    • Studii superioare finalizate (preferabil profil IT sau Tehnic);
    • Bune cunostinte de Ms Office (in special Excel);
    • Experienta in implementarea de proiecte IT (3-5 ani);
    • Bune abilitati de analiza, sinteza si documentare;
    • Buna cunoastere a limbii engleze;
    • Abilitati de comunicare, relationare, organizare si integrare;
    • Capacitate sporita de intelegere a proceselor de business.

    Ar fi ideal daca ai:
    • Experienta cu sisteme ERP si/sau sisteme logistice (WMS);
    • Cunostinte despre metodologia Agile/ lucru cu Jira.

    Responsabilitati

    Uite care vor fi responsabilitatile tale:

    • Participarea la implementarea proiectelor care necesita componente IT – aplicatii, module, sisteme informatice;
    • Centralizarea cerintelor de business de la utilizatori;
    • Analizarea cerintelor tehnice, documentarea si initierea discutiilor cu partenerii externi;
    • Propunerea solutiilor de business si intocmirea specificatiilor tehnice, in acord cu cerintele proiectelor;
    • Oferirea de suport in timpul proiectului, dar si dupa implementarea acestuia (testare aplicatii, training pentru utilizatori);
    • Asigurarea suportului L2 pentru aplicatiile si sistemele aflate in responsabilitate;
    • Identificarea si propunerea de modalitati de optimizare a proceselor si a solutiilor tehnice, in colaborare cu partenerii externi si cu echipele IT din grupul Ahold Delhaize;
    • Sustinerea de sesiuni de training pentru utilizatorii finali.

    Nu vei face asta singur, ci alaturi de o echipa pasionata de a lucra cu si pentru oameni 😊

    Alte informatii

    Asa ca, pune-ti pe lista avantajele de a fi #mega:

    • Pachet variat de compensatii si beneficii;
    • Card de tichete de masa;
    • Bonus anual prin care iti rasplatim performanta si devotamentul;
    • Card de reduceri dedicat achizitionarii produselor Marca Proprie Mega Image;
    • Suport financiar pentru evenimente speciale din viata ta;
    • Reduceri dedicate iubitorilor de lectura, pasionatilor de shopping si celor care isi doresc sa se mentina “in forma”;
    • Posibilitatea de crestere in cariera si mobilitate interna.

    Daca acest rol nu prezinta interes pentru tine, dar stii pe cineva caruia i s-ar potrivi, ne-am bucura sa dai de veste mai departe! 😊

    #AnalistIT #SuportLevel2 #ITBusinessAnalyst #MegaImage #Retail

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (66)