Consilier Juridic Senior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile B.Braun active.

Vezi toate job-urile Consilier Juridic Senior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Farmacie - Medicina active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Juridic active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Management - Consultanta active pe Hipo.ro

Angajator: B.Braun
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • Juridic
  • Management - Consultanta
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 11.10.2022

    Îți dorești un loc de muncă stabil într-o companie cu standarde înalte de curățenie și calitate?

    În cadrul B. Braun, protejăm și îmbunătățim sănătatea oamenilor din întreaga lume.

    Aceasta este viziunea noastră în ceea ce privește cercetarea și dezvoltarea. Vedem complexitatea ca pe o oportunitate – în timp ce calitatea și durabilitatea sunt criterii importante pentru munca fiecăruia.

    Am dori să lucrăm alături de tine la soluțiile de mâine. Așa lucrăm pentru a crea asistență medicală durabilă - la nivel local, regional, de țară și în întreaga lume. Împreună. Asta înseamnă Sharing Expertise.

    Acum e timpul tau sa contribui!

    Cerinte

    -Studii superioare (Facultatea de Drept);
    -Experienta intr-o pozitie similara de minim 7-8 ani;
    -Experienta in gestionarea de contracte comerciale;
    -Cunostinte ale legislatiei in domeniul sanatatii si farmaceutic si a altor acte normative relevante;
    -Cunostinte avansate de limba engleza;
    -Cunostinte de operare PC (Microsoft Office);
    -Abilitati de comunicare si relationare;
    -Orientare spre solutii;
    -Adaptabilitate la schimbare si imbunatatire continua;
    -Spirit de echipa;
    -Analiza si gandire critica.

    Responsabilitati

    -Furnizeaza servicii juridice interne in vederea luarii celor mai bune decizii pentru Companii in relatiile comerciale si de afaceri;
    -Consiliaza si asista in negocieri reprezentantii Companiei;
    -Reprezinta interesele si apara drepturile legitime ale Companiilor in fata autoritatilor publice, institutiilor de orice natura, precum si in fata oricarei persoane juridice sau fizice, romana ori straina;
    -Analizeaza si interpreteaza prevederile legale in vigoare si nou aparute pentru a furniza sprijin in ceea ce priveste implicatiile si impactul acestora asupra activitatilor si operatiunilor companiilor in toate domeniile de activitate relevante (drept comercial, civil, dreptul muncii, domeniul sanatatii – legislatie relevanta in domeniul medicamentelor de uz uman si dispozitivelor medicale);
    -Asigura conformitatea activitatii Companiilor in linie cu cerintele si ghidurile de Compliance ale Grupului B. Braun;
    -Intocmeste si revizuieste proceduri interne in acord cu ghidurile de Compliance ale Grupului B. Braun;
    -Redacteaza si avizeaza pentru legalitate toate contractele incheiate de Companii;
    -Intocmeste documente cu caracter juridic cu privire la activitate companiilor;
    -Administreaza sistemul de contracte Contract Lifecycle Management (CLM) existent la nivel de grup.

    Alte informatii

    Oferim:
    -Stabilitate profesionala si un mediu de lucru orientat catre succes;
    -Dezvoltare intr-o companie aflata intr-un proces sustinut de crestere si extindere;
    -Un pachet salarial competitiv;
    -Program de lucru in model hibrid