INGINER SEF - CONSTRUCTII

Angajator: Artem Homine
Domeniu:
  • Constructii
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 06.10.2022

    ARTEM HOMINE este agentia de Recrutare si Selectie de Personal si Consultanta in domeniul Resurselor Umane ce constituie puntea de legatura dintre companii si persoanele aflate in cautarea unui loc de munca.
    Oferim servicii de recrutare si selectie de personal , profil psihometric de competente profesionale si personalitate , profil de compatibilitate si personalitate a echipei , analiza organizationala prin sondaje de opinie a angajatilor , STAY IN si EXIT INTERVIEW , servicii de outplacement , consultanta resurse umane si consiliere in dezvoltarea personala si profesionala .

    Cerinte

    • Licență universitară in Inginerie, Inginerie Civilă
    • Experiență în proiectare și management de proiectare
    • Experiență în gestionarea unei echipe multidisciplinare de inginerie și proiectare, inclusiv ingineri consultanți în subcontractare
    • Experiență în gestionarea documentației de proiectare și a planselor și în sprijinirea activităților de achiziții și construcții
    • Cunoașterea temeinică a cerințelor tehnice și legislative de reglementare ale proiectului
    • Excelente abilități tehnice, de comunicare , organizatorice, manageriale și de planificare
    • Cunoașterea limbajului contractual și a cerințelor legale ale contractelor

    Responsabilitati

    • Elaborarea și executarea unui Plan de Management al Proiectului și a procedurilor de proiectare pentru Proiect.
    • Stabilirea și menținerea sistemului de management al documentelor proiectului.
    • Elaboreaza programul de analize tehnice și se asigura că proiectul este în conformitate cu cerințele proiectului, companiei și legislatiei in vigoare.
    • Gestioneaza echipa de proiectare a proiectului, inclusiv designerii, pentru a oferi o soluție de proiectare eficientă pentru proiect.
    • Participa la intalniri tehnice cu Clientul, proiectantii si partenerii constructori.
    • Oferirea de suport tehnic echipelor comerciale, de subcontractare si achizitii pentru a asigura buna executie a proiectului.
    • Analizeaza îmbunătățirile și modificările de proiectare și propune soluții tehnice alternative după cum este necesar pentru a minimiza costurile proiectului.
    • Întocmește rapoarte care prezintă calcule, măsurători și rezultate ale proiectelor specifice și/sau lucrărilor de proiect.
    • Pregătește, întreține și oferă acces la toată documentația tehnică a Proiectului.
    • Asigurarea calității și revizuirea tehnică pentru toate aspectele tehnice legate de proiect.
    • Se asigura că echipa de construcție are acces la specificațiile și desenele de proiectare corecte și efectuează revizuiri pe șantier ale lucrărilor de construcție pentru a asigura conformitatea cu intenția de proiectare, specificațiile și desenele.
    • Oferă îndrumare tehnica, supraveghere și sprijin echipei de construcție și altor subcontractanți.
    • Asista Managerul de Proiect în dezvoltarea obiectivelor de calitate, sănătate și siguranță și mediu pentru Proiect; Promovează realizarea acestor obiective pe toata durata proiectului.
    • Asigura respectarea tuturor legilor naționale și locale aplicabile sănătății și siguranței și mediului.

    - angajatorul activeaza in domeniul constructiilor de drumuri si poduri
    - durata proiectului - min 2 ani
    - locatia proiectului - jud Prahova
    - raportarea se va face catre Managerul de Proiect
    - beneficii : tichete de masa ( 25 lei / zi ) + abon serv medicale + al 13-lea salariu

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Artem Homine. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Artem Homine >>