Curier Bucuresti

Angajator: DHL Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 02.10.2022

    DHL, parte a grupului Deutsche Post World Net, este liderul mondial al pietei de curierat expres international, terestru si aerian. De asemenea, este numarul 1 mondial in transport cargo naval si logistica contractuala. DHL ofera o gama completa de solutii personalizate - de la expedieri expres de documente pana la managementul lanturilor de distributie.

    Cerinte

    Ai ce trebuie?

    -Permis conducere cat. B - minim 2 ani experienta – obligatoriu;

    -Studii medii finalizate (Liceu);

    -Bune abilitati de comunicare;

    -Orientare catre client;

    -Capacitate de lucru sub presiunea timpului;

    -Persoana dinamica si motivate;

    -Cunostinte Limba Engleza – nivel conversational.

    -Este esential sa vorbesti limba romana

    Suntem un angajator care ofera sanse egale si credem ca vom castiga prin recrutarea si dezvoltarea unui personal care reprezinta diversitatea larga a fortei de munca din Romania.

    Responsabilitati

    Cum vei contribui la succesul DHL?

    -Asigurarea unui serviciu excelent clientilor prin livrarea coletelor in mod eficient;
    -Oferirea informatiilor solicitate de catre clienti cu privire la serviciile DHL;
    -Incasarea cash-ului de la clienti si mentinerea cu acuratete a evidentei monetare;
    -Raportarea catre dispecer a detaliilor legate de partidele de marfuri, respectand termenele limita conform standardelor DHL;

    Alte informatii

    Beneficii:

    -Posibilitatea dezvoltarii carierei intr-o companie multinational;
    -Pachet salarial atractiv (bonuri de masa, servicii medicale).