Junior Recruiter - servicii de consultanta HR

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ABC Human Capital active.

Vezi toate job-urile Junior Recruiter - servicii de consultanta HR active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: ABC Human Capital
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 18.10.2022

    ABC Human Capital este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.
    Anul 2005 a reprezentat momentul concretizarii unui ideal: fondarea unei agentii de recrutare si executive search ce pune la dispozitia clientilor sai atat consultanta in recrutare si headhunting, precum si intreaga gama de servicii aferente capitalului uman.
    Adaptam cu succes noile tendinte din domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.
    Activitatea noastra se traduce in solutii inteligente bazate pe baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si headhunting.

    Cerinte

    Studii de licență sau master în derulare sau finalizate cu rezultate academice bune
    Cunoștințe avansate de limba engleză
    Persoană cu abilități puternice de comunicare si relationare
    Bune abilități de planificare, analiza, research și organizare
    Capabil(a) să lucreze independent
    Abilitatea de a lucra cu usurinta cu diverse platforme de social media si de a gestiona in paralel mai multe proiecte.

    Responsabilitati

    Identificarea candidaților potriviți care îndeplinesc cerințele posturilor pentru care recrutăm
    Transmiterea profilelor identificate către consultantul responsabil de recrutare, pentru validare
    Programarea interviurilor pentru consultantii de recrutare (atunci cand volumul proiectelor necesita acest sprijin)
    Postarea de anunturi de angajare pe site-uri de cariera si diverse platforme de social media, oferind suport consultantilor de recrutare si specialistului de marketing
    Îmbunătățirea procesului de recrutare prin identificarea de noi surse de recrutare permanentă pentru a răspunde cerințelor clientului
    Pregătirea prezentărilor candidatilor catre client.

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (24)