SPECIALIST CALITATE - CONSTRUCTII

Angajator: Artem Homine
Domeniu:
  • Constructii
  • Controlul calitatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 03.10.2022

    ARTEM HOMINE este agentia de Recrutare si Selectie de Personal si Consultanta in domeniul Resurselor Umane ce constituie puntea de legatura dintre companii si persoanele aflate in cautarea unui loc de munca.
    Oferim servicii de recrutare si selectie de personal , profil psihometric de competente profesionale si personalitate , profil de compatibilitate si personalitate a echipei , analiza organizationala prin sondaje de opinie a angajatilor , STAY IN si EXIT INTERVIEW , servicii de outplacement , consultanta resurse umane si consiliere in dezvoltarea personala si profesionala .

    Cerinte

    - Diplomă de inginer
    - Calificare profesionala in domeniul calitatii
    - Experienta anterioara intr-un rol similar in proiecte de infrastructura ( drumuri , poduri )
    - Cunostinte MSOffice
    - Cunostinte lb engleza si/ sau italiana

    Responsabilitati

    - Intocmeste si/sau actualizeaza Planul general de management - sectiunea calitate
    - Evalueaza cerintele de calitate incluse in oferta de proiect
    - Transfera cerintele de calitate catre furnizori, subcontractanti
    - Emite și difuzeaza planuri de control al calității pentru toate lucrările contractuale
    - Elaboreaza si sa difuzeaza catre departamentele de santier procedurile de executie
    - Raspunde de supravegherea tuturor activitatilor legate de calitatea lucrarilor ce urmeaza a fi executate prin controale si inspectii in timpul activitatilor de achizitii si constructii pe santier
    - Verifica „Planurile de control al calității” tipologice și emite operativele „Planurile de control al calității”, definind frecvența de aplicare a „Schemelor de control al calității” necesare;
    - Emite „Raportul de neconformitate” privind calitatea lucrărilor, în cazul constatării anomaliilor;
    - Monitorizeaza lucrarile neconforme privind calitatea, analizeaza cauzele si propune Managerului de Proiect necesitatea unor eventuale actiuni corective;
    - Participa din partea Antreprenorului la receptiile de finalizare a lucrarilor si la receptia finala a lucrarilor;
    - Garanteaza efectuarea controalelor competente ale fazelor de construcție prevăzute în „Planul de control al calității;
    - Intocmeste „Cartea constructiei” prin pastrarea tuturor documentelor de calitate, proceselor-verbale de receptie calitativa si lucrari ascunse, inspectii, teste si rapoarte de testare a activitatilor de constructii;

    -angajatorul activeaza in domeniul constructiilor de drumuri si poduri

    -contract de munca pe durata proiectului - minim 2 ani

    -tichete de masa ( 25 lei / zi )

    -al 13 lea salariu

    -abonament de servicii medicale

    -transport asigurat din Ploiesti

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Artem Homine. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Artem Homine >>