Analist Raportare & Logistica - Bucuresti

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 02.10.2022

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Gi Group este in cautarea unui Analist Raportare & Logistica pentru o partenerul sau, o companie prezenta la nivel international, lidera pe piața băuturilor spirtoase din România.

    Locatie: Strada Drumul intre Tarlale, sector 3

    Program de lucru office de luni pana vineri 08:00 – 16:30 ( pauza de masa 30 min inclusa )

    Cerinte:

    -Experienta relevanta minim 2 ani pe o pozitie similara;
    -Studii superioare finalizate, de preferat economice;
    -Cunostinte PC/MS Office (Excel – Pivot, Vlkoop & Power Point);
    -Engleza – nivel conversational;
    -Persoana organizata, proactiva, implicata.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    -Colectarea estimarilor de vanzari bilunare, calcularea si raportarea lunara a corectitudinii estimarilor;
    -Verificarea si analizarea datelor pe fiecare categorie de produs;
    -Elaborarea analizei comparative a datelor recent prelucrate fata de aceeasi perioada din anii anteriori;
    -Planificarea productiei in functie de estimarea vanzarilor si a stocurilor existente pe fiecare categorie de produs/sortiment;
    -Intocmirea raportului de analiza de cost Km / L pe fiecare canal de distributie si verificarea raportului de incarcare/capacitate auto.

    Alte informatii

    Beneficii:

    -Pachet salarial avantajos;
    -Contract pe perioada nedeterminata;
    -Tichete de masa 20 lei / zi lucrata;
    -Asigurare medicala Regina Maria;
    -Prime sarbatori (Craciun, Paste);
    -Bonus zi de nastere; Pachete produse cu diverse ocazii.

    Daca sunteti interesati de aceasta oportunitate de angajare va invitam sa aplicati la acest anunt.