Coordonator Administrare Activitate Brokeri

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Grawe Romania Asigurare active.

Vezi toate job-urile Coordonator Administrare Activitate Brokeri active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Asigurari - Intermedieri financiare active pe Hipo.ro

Angajator: Grawe Romania Asigurare
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 23.10.2023
    Remote work: Hybrid

    Grawe România Asigurare SA face parte din grupul Grazer Wechselseitige Versicherung care valorifică experienţa acumulată în cei 190 de ani de existență și este recunoscut pe piaţa central și est europeană pentru puterea financiară, stabilitatea şi capacitatea investiţională.
    Compania oferă clienţilor asigurări auto, de viaţă, de proprietăţi şi bunuri, de sănătate, de accident și de călătorie.
    Intreaga activitate este axată, deopotrivă, pe efortul de a obţine şi cultiva încrederea clienților, ca și pe explorarea continuă a necesităţilor acestora.

    Vino și tu în echipa noastră! Fă un pas înainte în cariera ta, profesează într-un mediu de lucru dinamic și competitiv și vei avea ocazia să lucrezi alături de o echipă pasionată.
    Adresa:
    Str. Vulturilor nr. 98A, sector 3, Bucureşti

    Cerinte

    Căutam un nou coleg/ o noua colega pentru postul de Coordonator Administrare Activitate Brokeri în cadrul Departamentului suport brokeri– Direcția Brokeri, care să corespundă următoarelor cerințe:
     Absolvent de studii superioare sau student;
     Persoană organizată, serioasă, deschisă;
     Gândire structurată, spirit de observație, atenție la detalii;
     Abilități de comunicare;
     Flexibilitate si adaptabilitate la schimbare;
     Nivel mediu de utilizare MS Office (Word, Excel, etc.);
     Dexteritate în utilizarea calculatorului şi a diverselor aplicații informatice specifice;

    Responsabilitati

    Responsabilități:
     Emite si administrează contractele de intermediere aferente brokerilor de asigurare;
     Întocmește acte adiționale la contractele de intermediere conform procedurilor interne;
     Asigură arhivarea si administrează arhiva documentelor aferente contractelor de intermediere ale brokerilor de asigurare;
     Elaborează diverse rapoarte privind activitatea brokerilor de asigurare;
     Elaborează diverse adrese privind colaborarea cu brokerii de asigurare;
     Procesează si transmite fișierele de comision aferente brokerilor de asigurare;
     Procesează si transmite fișierele privind scandatele polițelor intermediate de brokerii de asigurare;
     Procesează si transmite fișierele privind restantele polițelor intermediate de brokerii de asigurare;
     Înregistrează facturile emise de brokerii de asigurare in Registrul Intrări/ Ieșiri intern;

    Alte informatii

    Ce oportunitati te asteapta:
    • Discounturi la asigurarile personale;
    • Bonuri de masă, asigurare medicală, precum și alte beneficii prevăzute în CCM.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Grawe Romania Asigurare. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Grawe Romania Asigurare >>

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Constanta,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (31)