Expeditor international - Cernica ( transport asigurat )

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 26.09.2022

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Gi Group este in cautarea unui Expeditor international pentru o partenerul sau, o companie ce oferă servicii de transport internațional și logistică.

    Locatie: Cernica ( transport asigurat de la statia Republica )

    Program de lucru office de 9:00 – 17:30 (Luni-Joi); 9:00 – 17:00 (Vineri)

    Cerinte:

    - Experienta de 1-2 ani pe un rol asemanator reprezinta un avantaj;
    - Limba engleză nivel avansat;
    - Bune cunostinte de geografie;
    - Bune cunostinte de utilizare a pachetului Microsoft Office;
    - Bune abilitati de comunicare, organizare, planificare si capacitate de adaptare la schimbare.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    - Gasirea celei mai bune solutii de transport – timp, calitate si pret – potrivita cererii clientului;
    - Monitorizarea constanta a transporturilor si informarea clientului cu privire la statusul livrarii;
    - Identificarea de parteneri-transportatori noi si gestionarea portofoliului de transportatori traditionali;
    - Conceperea si transmiterea de oferte clientilor;
    - Gestionarea corespondentei cu clientii si transportatorii pentru edificarea unor aspecte particulare ale curselor aflate in derulare;
    - Urmarirea si preluarea tuturor documentelor de la transportatori si verificarea documentelor ce urmeaza sa plece catre clienti.

    Alte informatii

    Beneficii:

    - Pachet salarial atractiv;
    - Contract nedeterminat;
    - Tichete de masa de 20 de lei;
    - Bonus trimestrial in functie de performanta;
    - Prime de Paste si Craciun in cuantum de 100 euro;
    - Cadou zi de nastere 50 de euro;
    - 10% bonus pentru persoanele performante, din depasirea de target;
    - Dupa 3 ani de vechime in companie se adauga o zi de concediu;
    - Polita de asigurare Allianz.

    Daca sunteti interesati de aceasta oportunitate de angajare va invitam sa aplicati la acest anunt.