Expeditor transport rutier international - Bolintin Deal ( transport asigurat )

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 04.10.2022

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Gi Group este in cautarea unui Expeditor transport rutier international pentru o partenerul sau, o companie ce oferă servicii logistice la nivel global.

    Locatie: Bolintin Deal – transport asigurat de la metrou Pacii

    Program de lucru office de luni pana vineri 09:00 - 17:00 ( 30 de minute pauza de masa inclusa )

    Cerinte:

    Experienta anterioara de min. 2 ani in transport rutier international;
    Limba engleză nivel avansat;
    Foarte bune cunostinte de geografie;
    Foarte bune cunostinte de utilizare a pachetului Microsoft Office; B
    une abilitati de comunicare, organizare, planificare si capacitate de adaptare la schimbare;
    Cunostinte de limba germana - reprezinta un avantaj.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    Investigarea si planificarea celei mai potrivite rute pentru transport;
    Negocierea costurilor de transport;
    Desfasurarea activitatii in aplicatia de transport TMS;
    Colectarea, verificarea și pregătirea documentației pentru îndeplinirea cerințelor vamale și de asigurare;
    Consilierea clientilor pentru alegerea asigurariii si oferirea de suport;
    Calcularea costurilor de transport și alte taxe;
    Incasarea si realizarea platii în numele agenților;
    Utilizarea sistemelor Track&Trace, care ajuta sa la urmarirea în timp real a mărfurilor;
    Pastrarea comunicarii și a controlului pe tot parcursul transportului;
    Mentinerea la zi cu toate informatiile despre legislația relevantă, situațiile politice și alți factori care ar putea afecta circulația mărfurilor.

    Alte informatii

    Beneficii:

    - Pachet salarial atractiv;
    - Bonuri de masa 15 lei /zi lucrata;
    - Posibilitatea de a lucra in program hibrid: 4 zile birou/o zi de acasa;
    - Bonus anual in functie de performanta;
    - Oportunități reale de avansare/instruire/plan de dezvoltare;
    - Transport de la stația de metrou Pacii (punct de întâlnire);
    - Abonament medical la Rețeaua Medicală Regina Maria;
    - Bookster.

    Daca sunteti interesati de aceasta oportunitate de angajare va invitam sa aplicati la acest anunt.