Responsabil achizitii

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Grupul Holcim Romania active.

Vezi toate job-urile Responsabil achizitii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: Grupul Holcim Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Campulung Muscel
  • Oradea
  • Actualizat la: 28.11.2022
    Remote work: On-site

    Oportunitatea, pe scurt
    Din rolul de Achizitor vei contribui la realizarea obiectivelor de productie prin asigurarea echipamentelor și serviciilor de mentenanță, la nivelul de calitate solicitat, cu respectarea procedurilor și politicilor specifice de achiziţie.

    Responsabilitățile tale

    • Vei asigura procesarea corectă, completă şi eficientă a cererilor de achiziție pentru bunurile şi serviciile din portofoliul alocat.
    • Vei urmări livrarea bunurilor şi prestarea serviciilor comandate, asigurându-te că este efectuată la timp şi conform termenilor contractuali.
    • Vei cerceteta piața, vei colecta oferte şi vei efectua negocieri de preţ cu furnizorii, pentru bunurile şi serviciile definite împreună cu managerul categoriei respective.
    • Vei asigura respectarea procedurilor și politicilor de achiziții.
    • Vei răspunde de corectitudinea datelor create/prelucrate.
    • Vei comunica permanent cu clienții interni şi furnizorii, în vederea îmbunătățirii continue a serviciilor de achiziții oferite.
    Experiența ta
    • Studii superioare în domeniul tehnic (inginerie mecanică sau electrică).
    • Experiență relevantă în domeniul achizițiilor în sectorul industrial.
    • Cunoștințe despre echipamente, servicii de producție și mentenanță industrială.
    • Abilități de comunicare, relaționare și negociere.
    • Motivatie pentru dezvoltare continuă.
    • Inițiativă și orientare către performanță.
    • Abilități de organizare și planificare.
    • Competențe operare PC: MS Office; SAP (modulul MM) constituie un avantaj.
    Ce îți oferim
    În timp ce tu ne vei ajuta să producem materiale de construcții extraordinare, îți promitem ca noi te vom
    ajuta sa te dezvolți într-un mediu de lucru dinamic și performant care susține învățarea continuă.

    Crezi că ai motivația, abilitățile și pasiunea pentru a te alătura echipei noastre?

    Despre noi
    În calitate de lider mondial în producția de materiale de construcții sustenabile și inovative, grupul Holcim
    reinventează felul în care se construiește. Alături de o echipa globală, cu peste 70.000 de angajați,
    răspândiți în peste 70 de țări și 4 segmente de business, ne-am asumat sa construim o lume mai verde,
    mai inteligentă și mai sănătoasă.

    Pe măsură ce continuăm să căutăm moduri mai sustenabile de a construi, avem nevoie de oameni
    talentați care să ni se alăture. Oameni care sunt pasionați de sustenabilitate, motivați de curiozitate și
    dornici să crească, să învețe, să se dezvolte și să exceleze într-un mediu performant.

    Aplica fara CV
    Oradea,

    Aplica fara CV
    Oradea,