Director Vânzări companie de iluminat, București

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile DARE active.

Vezi toate job-urile Director Vânzări companie de iluminat, București active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: DARE
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.08.2023

       DARE (Development Advice & Resources) is a consultancy company with a focus on helping organizations realize the potential in their people and on helping people discovering their talents. Services are organized into four areas: People Strategy; Organizational Performance; Talent Management; Adoption and Change Management Execution.

    Cerinte

    - Absolvent studii superioare, preferabil tehnice sau economice;
    - Experiență de lucru pe o gamă largă de proiecte, atat în sectorul public (B2G - administratii publice), cât și în cel privat (B2B);
    - Cunostinte tehnice, comerciale, financiar- contabile si juridice elementare;
    - Capacitate de comunicare, socializare, de decizie si abilitati de negociere deosebite;
    - Minte deschisa, dorinta de invatare, dinamism, echilibru;
    - Experienta in promovarea unui portofoliu extins de proiecte - solutii si sisteme in domeniu tehnic
    - Tehnici de vânzare directă şi indirectă;
    - Disponibilitate de deplasare;
    - Carnet de conducere cat. B cu experienta de minim 3 ani;
    - Cunoasterea limbii engleze.

    Responsabilitati

    - Raspunde pentru atingerea tintelor de vanzari si presales;
    - Coordoneaza, indruma si controleaza modul de organizare si desfasurare a activitatii echipei de vanzari, astfel incat sa asigure utilizarea eficienta a timpului de lucru.
    - Participa la recrutarea, antrenarea si dezvoltarea echipei de vanzari, in colaborare cu Departamentul Resurse Umane.
    - Contribuie la elaborarea strategiilor si politicilor de marketing la nivel national si implementarea acestora in scopul imbunatatirii imaginii companiei;
    - Promoveaza imaginea companiei la clientii actuali si potentiali. Stabileste si participa la vizite periodice la sediile acestora pentru a intelege necesitatile si cerintele, pentru culegerea de date si informatii privind desfasurarea contractelor, a relatiilor comerciale , a tendintelor pe piata pe care acestia actioneaza.
    - Este responsabil pentru fidelizarea si gradul de multumire al clientilor fata de organizatie;
    - Intocmeste rapoarte saptamanale, lunare, trimestriale, semestriale sau anuale despre serviciile/produsele organizatiei, despre impactul acestora pe piata, insotite de sugestiile si propunerile de sporire a cotei de piata;
    - Participarea la târguri naţionale/internaţionale de profil făcând propuneri de colaborare şi implementare.
    - Obtinerea de rezultate in ceea ce priveste cresterea vanzarilor pe toate canalele de vanzari;
    - Responsabilitate directa privind atingerea obiectivelor de vanzari stabilite;
    - Managementul portofoliului de clienti si valorificarea maxima a oportunitatilor pietei nationale;
    - Initiere, implementare si monitorizare directii de actiune in vederea optimizarii activitatii de vanzari a companiei;
    - Dezvoltare, planificare si control buget, optimizare costuri;
    - Dezvolta relatii eficiente cu partenerii de business interni si externi;
    - Furnizare de indicatori de business privind activitatea departamentului catre Comitetul Director in vederea sustinerii deciziilor strategice la nivelul companiei;
    - Elaboreaza si urmareste realizarea planului de vanzari si profit;
    - Analizeaza tendintele pietei si propune Directorului General obiective de vanzari si profit.

    Alte informatii

    Oferim:
    - mediu de lucru plăcut, care încurajează comunicarea deschisă și feedback-ul;
    - pachet financiar foarte competitiv și motivant;
    - oportunități de dezvoltare pe termen lung.

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    5000 - 6000 RON NET / luna
    BUCURESTI, Branesti, Afumati,

    BUCURESTI, Fetesti, Slobozia,

    Vezi job-uri similare (197)