Contabil junior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Valoris Center active.

Vezi toate job-urile Contabil junior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Valoris Center
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 01.11.2022

    La Valoris Center apreciem performanța, proactivitatea, abilitățile de leadership, dorinta de progres si mai presus de toate pretuim oamenii.

    Angajatii nostri reprezintă cel mai bun atu al companiei.

    Cerinte

    Recrutam contabil junior pentru unul dintre clientii nostri.

    Cerinte:
    - Studii superioare de specialitate in domeniul economic, financiar-contabil;
    - Cunostinte de contabilitate;
    - Experienta relevanta in domeniul financiar contabil min 1 an;
    - O buna cunoastere a pachetului MS Office;
    - Experienta de lucru intr-un sistem informatic integrat ERP.

    Responsabilitati

    Sarcini:
    1. Activitati de reconciliere lunara pentru activitatea de deferare a veniturilor pentru Beneficiar.
    2. Activitati de reconciliere a facturilor fiscale aferente comisioanelor de intermediare pentru contractele de leasing ale Beneficiarului;
    3. Activitati de reconciliere a facturilor fiscale ale furnizorilor de leasing aferente contractelor de leasing cu facturile proforme ale Beneficiarului;
    4. Activitati de reconciliere a facturilor in avans aferente contractelor de leasing financiar ale Beneficiarului si a gestiunii acestora in comparatie cu documentele de stornare;
    5. Activitati de confirmare a soldurilor de furnizori ai Beneficiarului;
    6. Activitati de colectare si transmitere a informatiilor catre alte departamente interne ale Beneficiarului in vederea recuperarii tuturor documentelor fiscale.

    Alte informatii

    Se ofera:
    - salariu fix + bonuri de masa;
    - al 13-lea salariu;
    - bonus de performanta.

    Se lucreaza de la sediu, L-V, 09:17:30, fizic. Adresa - B-dul Expozitiei, nr. 1 F.

    Daca e de interes, astept CV-ul tau la adresa andreea.bucurica@valoris. ro.

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (109)