Energy Risk Management Analyst - Enel Romania

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Humangest Group active.

Vezi toate job-urile Energy Risk Management Analyst - Enel Romania active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Angajator: Humangest Group
Domeniu:
  • Altele
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 02.10.2022

    Humangest Romania este parte a grupului SGB Humangest Holding, grup cu capital integral italian, specializat in consultanta in domeniul resurselor umane. Obiectivul nostru este sa oferim partenerilor, candidatii potriviti nevoilor lor, precum si idei inovatoare pentru problemele ce pot aparea in domeniul resurselor umane. Humangest Group iti ofera solutii in gasirea unui loc de munca, atat in cadrul echipei noastre, cat si in cadrul companiilor client.

    Cerinte

    Cautam Analist in managementul riscului energetic, pentru unul dintre clientii nostri Enel Romania, parte dintr-un grup multinational, unul dintre cei mai importanti operatori integrati de energie electrica si gaze din lume, precum si unul dintre cei mai importanti producatori de energie verde.

    Te incurajam sa candidezi pentru acest post daca:

    • Ai sudii superioare finalizate, de profil economic sau tehnic;
    • Ai experienta anterioara pe o pozitie similara (reprezinta avantaj);
    • Ai cunostinte privind piata de energie si legislatia aferenta;
    • Detii cunostinte avansate de utilizare MS Excel si Power Point);
    • Ai abilitati analitice si atentie la detalii, viziune de ansamblu, orientare catre rezultate calitative;
    • Esti un bun comunicator si ai capacitatea de a lucra in echipa.

    Responsabilitati

    Principalele responsabilitati sunt:

    • Elaborarea de analize si rapoarte referitoare la evolutia pietei de energie la nivel national si european, si a altor factori de impact (temperatura, hidrologie, productie eoliana);
    • Elaborarea de analize si rapoarte de monitorizare a evolutiei portofoliului de vanzare/ achizitie de energie electrica, si achizitiei de certificate verzi;
    • Participarea la dezvoltarea strategiei de hedging pe termen mediu/lung, precum si la alte proiecte de dezvoltare de bussines;
    • Elaborarea de rapoarte si raspunsuri la diversele solicitari ale autoritatilor relevante din domeniul energiei (ANRE, Opcom, Transelectrica), precum si reprezentarea companiei in relatia cu parteneri externi si interni;
    • Dezvoltarea si imbunatatirea instrumentelor de monitorizare a riscului de produs.

    Alte informatii

    De ce sa candidezi pentru acest post?

    • Vei face parte din familia ENEL, una dintre cele mai importante companii de utilitati din lume;
    • Mediu de lucru cu practici internationale;
    • Posibilitatea de a lucra remote;
    • Cursuri de specializare si dezvoltare personala;
    • Extra zile de concediu;
    • Asigurare medicala privata de sanatate;
    • Pachet salarial competitiv.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (97)