Warehouse Manager

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Teamland active.

Vezi toate job-urile Warehouse Manager active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: Teamland
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Sibiu
  • Actualizat la: 01.12.2022

    Asigurăm o gamă completă de servicii profesionale, prin experiența și cunoștințele noastre de specialitate și din domeniul legislativ. Avem capacitate de a identifica soluții inovative pentru fiecare client.

    Echipa TeamLand este în masura să livreze servicii pe termen lung, asigurându-ți astfel un parteneriat sustenabil.
    Respectăm valorile clienților noștri și, în același timp, dovedim empatie față de cei pe care îi recrutăm, adăugând întotdeauna o vorbă bună la serviciile ireproșabile livrate.

    Suntem cel mai dinamic furnizor de servicii de resurse umane, având flexibilitate antreprenorială si know-how–ul necesar, dobândit în anii de experiență ai echipei de recrutare și a specialiștilor în salarizare și administrare.

    Reducem eforturile administrative și de time management în ceea ce privesc procesele de recrutare, administrare și instruire a angajaților, oferind o gamă de servicii asigurate de personal de înaltă calificare în baza principiului Total Quality Management, astfel încât, raportul calitate – cost, să reprezinte un castig pentru dumneavoastră.

    Suntem specializați în funcție de industrie și răspundem mereu adecvat cerințelor specifice.

    Consultanța specializată și echipa dedicată, cu experiență relevantă pentru fiecare companie și specializată pe industrii, alături de companie de la semnare și pe tot parcursul derulării contractului/proiectului.

    Tratăm cu responsabilitate fiecare solicitare venită din partea fiecărui partener.

    Cerinte

    - Secondary or higher education in technical or economical field;
    - Very good knowledge of PC / Microsoft office operation (excel, PowerPoint);
    - Working experience in SAP and Warehouse management system is a must;
    - Relevant experience on a similar position;
    - Very good communication skills and team spirit;
    - Flexibility, dynamism, tenacity;
    - English language advanced level mandatory condition.

    Responsabilitati

    - Warehouse organization (redistribution, admission and removal from the warehouse), coordinated with other responsible departments;
    - Control of in-house transportation;
    - Schedule-compliant handover of the consignments to the transport services provider (if applicable, in accordance with booked/agreed timeframes);
    - Initiating and verifying forklift truck maintenance and repair;
    - Control compliance with the prioritization of picking orders;
    - Support the reduction of the processing times of customer orders;
    - Perform stock level reconciliation, stock level changes and stock level requests in the LVS;
    - Trigger order requests, picking lists;
    - Compliance with target processes, report deviations, optimization of work processes;
    - Takeover/ handover of the area of responsibility at shift change;
    Implementation of a shop floor management in accordance with RPS;
    - Ensuring the schedule-compliant supply from the external warehouses;
    - Responsibility for compliance with quality requirements in accordance with the valid QM and production documents;
    - Indicating and documenting quality deviations, initiating follow-up controls, prevention and improvement measures;
    - Participation in the processing of complaint reports, planning and implementation of audits and implementation of removal measure.

    Aplica fara CV
    Sibiu,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Alba Iulia, Blaj, Sibiu,