Specialist Achizitii

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Life Dental Spa active.

Vezi toate job-urile Specialist Achizitii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: Life Dental Spa
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 23.11.2022

    Life Dental Spa este o clinica dentara ultramoderna, specializata in tehnologie laser de ultima generatie, cu medici pregatiti in universitati de prestigiu din Europa si SUA.
    Tehnologia laser trateaza eficient cariile dentare, gingivita, parodontoza si multe alte afectiuni orale. Clinica noastra ofera toata gama de servicii stomatologice, intre care se numara si:
     Tratamentul cariilor cu laser dentar
     Tratamentul parodontozei cu laser dentar
     Tratamentul gingivitei cu laser dentar
     Implanturi dentare asistate laser
     Chirurgie dentara asistata laser
     Albire dentara laser
     Coroane si fatete dentare estetice, realizate prin frezare computerizata
     Implanturi si dinti ficsi in aceeasi zi
     Stomatologie biologica

    Life Dental Spa este prima clinica stomatologica din Romania care functioneaza dupa principiile stomatologiei biologice. Acestea includ minim invazivitate, manopere cat mai conservative, realizate cu materiale cat mai biocompatibile.

    Cerinte

    CE NE DORIM DE LA TINE:
    Excelente abilitati de relationare, negociere, organizare si planificare
    Excelente abilități de comunicare și lucru în echipă.

    Responsabilitati

    DESCRIEREA JOBULUI:
    Asigurarea eficientei, din punctul de vedere al termenelor de livrare si raportului calitate / pret, a procesului de aprovizionare cu toate tipurile de materiale necesare desfasurarii activitatii unui lan de clinici stomatologice;
    Stransa colaborare cu managerii de clinici in vederea intocmirii planului de achizitii si a asigurarii stocului limita/safety-stock;
    Sa realizeze prospectarea pietei de profil si a conditiilor de achizitii/livrare in vederea optimizarii continue a stocurilor;
    Identificarea, evaluarea si selectarea potentialilor furnizori;
    Negocierea contractelor si a actelor aditionale cu furnizorii interni si externi;
    Lansari si urmariri de comenzi echipamente si piese de schimb catre furnizorii companiei;
    Intocmirea de oferte si contracte piese de schimb si consumabile pentru cabinete;
    Urmarirea termenelor de livrare pentru produsele comandate;
    Gestionarea si monitorizarea comenzilor pana la inchiderea acestora (inclusiv rezolvarea potentialelor probleme legate de decalarea termenelor de livrare, retururi sau alte reclamatii care pot aparea);
    Asigurarea legaturii intre departamentele companiei si furnizorii sai;
    Organizarea transporturilor pentru produsele comandate;
    Mentinerea unei permanente legaturi cu departamentul contabilitate;
    Analizezi periodic termenele de valabilitate a produselor;
    Intocmirea de situatii centralizate de achizitii, analiza şi propunerea unor solutii de optimizare a acestora.
    Reevaluarea continua furnizorilor de materiale si servicii in limita sumei aprobate prin procedura.

    Alte informatii

    BENEFICII:
    Salariu motivant + bonus trimestrial (functie de evaluarea performantei);
    Bonuri de masa;
    Al 13-lea salariu la atingerea obiectivului macro al companiei;
    Perioade de lucru și vacanțe cu familia asigurate de LDS în locații naționale și internaționale;
    Employee Stock Option plan, activ după listarea la bursă a LDS, in functie de performanta;
    Posibilitati reale de avansare in cadrul companiei;
    Un climat de lucru performant și orientat către rezultate;
    Acces la programe de dezvoltare personală și profesională;
    Reduceri substanțiale de preț pentru servicii stomatologice pentru intreaga familie.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (46)