AREA SALES REPRESENTATIVE ( ORADEA, TIMISOARA, CONSTANTA, PLOIESTI, CRAIOVA, BUCURESTI)

Angajator: Klintensiv
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Constanta
  • Timisoara
  • Actualizat la: 20.04.2024

    S.C. Klintensiv S.R.L. este o companie producătoare de agenți destinați curățării și igienizării de spații și suprafețe din domeniul medical și nu numai. Portofoliul companiei cuprinde produse biocide, produse destinate igienei corporale, produse de curățenie pentru zona HoReCa, produse cosmetice.

    Cerinte

    Candidatul ideal:
    - Absolvent / a studii medii / superioare (avantaj pentru absolventii de marketing sau management);
    - Detine experienta in comunicarea cu clientii din domeniul medical;
    - Isi stabileste prioritatile in raport cu cerintele potentialilor clienti si Directorului de vanzari;
    - Abilități de analiză și planificare;
    - Focus ridicat asupra rezultatelor și eficienței proceselor;
    - Foarte bună abilitate de rezolvare a problemelor;
    - Excelentă capacitate de luare a deciziilor;
    - Experienta minima necesara: minim 3 ani de experienta in munca pe o pozitie similara, de preferabil in domeniu ( un avantaj);
    - Posesor permis de conducere – categoria B.
    - Cunostinte de operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet).

    Responsabilitati

    Descrierea postului:
    - Urmareste atragerea permanenta de noi clienti si mentinerea portofoliului de clienti;
    - Raspunde pentru corecta executare a contractelor si acordurilor incheiate cu clientii din portofoliu;
    - Urmareste realizarea planului de vanzari lunar si anual stabilit;
    - Urmărește încasarea sumelor datorate de către clienți.
    - Stabileste si dezvolta o relatie profesionala cu clientii organizatiei;
    - Intocmeste periodic materiale de sinteza (rapoarte, statistici) si de prezentare (bugete estimative);
    - Acorda asistenta tehnica si comerciala clientilor si potentialilor clienti;
    - Participarea activa la sedinte interne si colective, impreuna cu clientii si partenerii.
    - Dezvoltă, implementează şi menţine politica de formare şi promovare a imaginii companiei.
    - Activitate constanță în teren și suport oferit clienților.

    Alte informatii

    Oferim:
    -pachet salarial motivant ;
    - mediu de lucru placut si profesionist, posibilitati de dezvoltare personala si profesionala.

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (389)