Junior Recruiter-Craiova

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile GiGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Junior Recruiter-Craiova active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: GiGroup Romania
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Craiova
  • Actualizat la: 22.11.2022

    We #changelives! Descoperă oportunități globale cu GI Group Holding, un pionier în servicii HR care valorizează și promovează evoluția carierei tale.

    Parte a unei echipe de peste 6700 de specialiști prezenți în 34 de țări, noi ne angajăm să dezvoltăm piața muncii prin soluții inovatoare și personalizate. Alege să lucrezi într-un mediu care apreciază valoarea personală și profesională.

    Construiește-ți cariera cu noi! Contactează-ne pentru a explora cum te putem ajuta.

    Cerinte

    Gi Group este in cautarea unei persoane pentru rolul de Junior Recruiter(perioada determinata de 4 luni) pentru partenerul nostru, o companie multinationala producatoare de motoare.

    Profilul candidatului ideal:
    • Studii superioare finalizate sau in curs;
    • Limba engleza nivel avansat;
    • Persoana organizata si atenta la detalii;
    • Motivatie si deschidere.

    Responsabilitati

    Sarcini:
    Oferirea de suport in cadrul procesului de recrutare prin:
    • Pre screening-ul cv-urilor;
    • Contactarea candidatilor si programarea interviurilor;
    • Informarea candidaților cu privire la statusul lor în procesul de recrutare;
    • Actualizarea bazei de date a candidatilor;
    • Alte activitati specifice departamentului.

    Daca esti student sau proaspat absolvent si iti doresti sa incepi o cariera in HR, ne-am dori sa te cunoastem!

    Hybrid