Junior Recruiter-Craiova

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Craiova
  • Actualizat la: 30.09.2022

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Gi Group este in cautarea unei persoane pentru rolul de Junior Recruiter(perioada determinata de 4 luni) pentru partenerul nostru, o companie multinationala producatoare de motoare.

    Profilul candidatului ideal:
    • Studii superioare finalizate sau in curs;
    • Limba engleza nivel avansat;
    • Persoana organizata si atenta la detalii;
    • Motivatie si deschidere.

    Responsabilitati

    Sarcini:
    Oferirea de suport in cadrul procesului de recrutare prin:
    • Pre screening-ul cv-urilor;
    • Contactarea candidatilor si programarea interviurilor;
    • Informarea candidaților cu privire la statusul lor în procesul de recrutare;
    • Actualizarea bazei de date a candidatilor;
    • Alte activitati specifice departamentului.

    Daca esti student sau proaspat absolvent si iti doresti sa incepi o cariera in HR, ne-am dori sa te cunoastem!